VanEgg

Je wi-fi rychlejší než kabelový internet ?

Jaký internet je rychlejší ?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

všechno co je bezdrátové je vždycky pomalejší než drát… ale nesmíš samozřejmě porovnávat 11 Mbit/s připojení přes wifi a třeba 5 Mbit/s připojení kabelem…

wifi běží taky podle různých norem na frekvenci 2,4 GHz , a ty normy jsou typu 802.11 b, g nebo n, každá zvládá jinou přenosovou rychlost, anebo na frekvenci 5 GHz funguje norma 802.11a s reálnou přenosovou rychlostí cca 25 Mbit/s …

ale i tak to bude kabelem rychlejší, ale pokud nemáš od poskytovatele rychlejší internet než zvládne router (o čemž pochybuji), tak tě to nemosí trápit

Další odpovědi
anonym

Zaleží to na mnoha specifikací. Ale jako amatérovy ti napíšu že kabel je rychlejší.

Tw!st

záleží jak rychlej si koupíš ale jestli chceš srovnat stejně rychlou wi-fi a stejně rychlej net přes LAN tak je vždycky trochu rychlejší LAN

mosoj

Co se týká rychlosti je wifi rovnocená kabelu ( alespoň v běžných komerčních podmínkách). Kabel je ale spolehlivější, nepůsobí na něj atmosférické poruchy.
Ostatní je na poskytovateli jak moderní má a kolik investuje do zařízení.
Norma 802.11 n – má maximální přenos rychlostí 600 Mbits ( norma platí od roku 2009 a pracuje na kmitočtu 2,4 i 5 Mhz)
Od letošního roku platí norma 802,11ac která má maximální přenosovou rychlost 1000 Mbits na 5 Mhz a na příští rok se připravuje norma 802,11ad která má mít max. rychlost 7 000 mbits na 2.4, 5 a 60 Mhz !!!
Takže co se rychlosti týká, záleží jenom na hardwaru přenosové techniky. Ve spolehlivosti vede ale ten kabel.

Doplňuji:
Jen málokdo doma využije takovouto rychlost a zbytečně platí za tarif, který nevyužije. Navíc většinou dochází ke zpomalování na zahlcených serverech a spojení i přesto, že mám rychlý internet, je pomalé !!!

dudu

Využívám internet od UPC, původní výkon 10 byl loni zvýšen na 30 Mb/s. Při zřizování přípojky jsem pořídil Wifinu, která na silnější tok dat nestačí, takže z éteru noťas přijímá cca 11 Mb/sec., při zapojení přes kabel těch téměř 30 Mb/sec. Záležitost jsem konzultoval s techniky UPC a tito konstatovali, že mám buď vyměnit Wifinu a nebo akceptovat, že stav s Wifi je vcelku uspokojivý a budu-li stahovat něco většího, mám používat připojení přes kabel. Souhlasíte s tímto náhledem, resp. máte prosím jiný názor, či lepší radu?