Littl3

Je vzduch, který je uvnitř „duté“ zeleniny jako je třeba paprika stejný nebo jiný než okolní vzduch?

Nejlepší odpověď
arygnoc

nie.
zelenina je porézna, platí tam fyzikálny zákon o spojených nádobách.

Pokiaľ viem (môžem sa mýliť), žiadna rastlina aktívne nevyužíva rozdiel tlakov v plynoch (nemýliť si napr. s hnilobnými procesmi, to nie je aktívny proces z hľadiska biomechaniky) ako niektoré živočíchy (najmä hmyz, napr. pavúky potápniky a pod.)

niečo iné môže byť tzv. mikroklíma – výskyt rôznych aerosolov (vôní, peľov, mikróbov a pod.) v dutinách zeleniny/ovocia.

Další odpovědi
fcoop

Ten dotaz mě zaujal. Dala by se snad napsat i odborná práce na téma „Vlastnosti vzduchu v dutých prostorách“.
Nejen zelenina je totiž dutá.Jsou různé duté prostory.
Např. tzv. „Homo sapiens“.
Někteří jedinci – a není jich málo – jsou poměrně těžce utopitelní. Vzduch – jak známo – nadnáší.Nakonec – výsledky voleb jsou důkazem.

A je jedno – jak to tak vypadá – o jaké volby šlo,jde,půjde.

Ta paprička – pokud není z jiné planety,vzduch bude stejný,jen bude cítit po paprice.
A tak je to téměř se vším.

Bobík147

Jak jiný? Vzduch je vzduch, bez ohledu na to, jestli je v paprice nebo nebo někde jinde.