Avatar uživatele
Pokročilý

Je využívání chyb v systému podvádění, jestliže o tom ten systém ví a ty chyby jen neumí opravit?

Doplňuji: V jedné hře jsem zjistil jak opakovat jednu misi pořád dokola a dostávat za každý pokus milion.Tvurci o tom vědí ,ale nemohou to vyřešit.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Využívání chyb lidí nebo systému
je podle mne stejně nemorální.

Jestli jde o podvod, nelze říci bez přesnějších
informací. Např. využití chyb k získání neoprávněných
výhod by podle mne byl podvod.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

ivzez: Dovolím si nesouhlasit, pokud tu možnost mají všichni hráči a vývojářům tím nevzniká žádná škoda, tak mi to morálně špatné nepřijde.


Avatar uživatele
Zlatý

Já nevím, podle mně zůstane podvod vždycky podvodem a je celkem jedno jakou cestičkou k němu dojdeš. Odjet z benzínky bez placení a nečitelnou RZ je taky zneužití nedokonalého systému.
--------
doplněno pro altarair: svým doplněním jsi podstatně změnil smysl otázky, to by se nemělo dělat. Ze získání prospěchu jsi udělal neškodnou fintu.


Avatar uživatele
Zlatý

Záleží na konkrétním případě a situaci


Avatar uživatele
Zlatý

Ono dohledávat schůdnější cestičky, které by se "tradičně uvažující" lidé nikdy neodhodlali ani prozkoumat, je cesta progresivní evoluce. Takže bych s tou kritikou a instantním odsuzováním nebyl až tak zbrklý.

Pokud jde jen o nějakou hru, jak zmiňuješ, tak nejspíš oportunisticky podvádíš jenom sám sebe :-) Ale rozhodně to není žádný závažný zločin, ostatně už v dobách hry DOOM existovala možnost zadat do terminálu slovo iddqd nebo idkfa a získali jste neomezené množství munice a nesmrtelnost. No a co, podvod na původních herních principech to zřejmě je, ale hry se to opravdu tak příkře neposuzuje, ani by to nemělo žádný smysl, vždyť tím nikdo není poškozen, tak o nic nejde.


Avatar uživatele
Stříbrný

Neoprávněný prospěch je pořád neoprávněný prospěch. Může být nejrůznějšího druhu. Tomu pak odpovídají tresty. Jestliže necháte odemčený byt a zloději vás vyberou, pořád to bude krádež přesto, že jste mu to sami svou chybou umožnili. Čili ano, jedná se o podvod, přinejmenším na morální úrovni. Neoprávněný prospěch vzniká vlastním sebeuspokojením.


Avatar uživatele
Zlatý

Využívání chyb v systému není podvod, protože nejde o prospěch uvedením někoho v omyl. Záleží na tom, zda se v daném prostředí víc cení morálka nebo zisk. Kdyby na tuto otázku existovala jednoznačná odpověď, neměli bychom půl roku po volbách vládu v demisi.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5513
Zlatý led 2948
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý annas 2454
Zlatý briketka10 2444
Zlatý marci1 1781
Zlatý Kepler 1765
Zlatý quentos 1698
Zlatý iceT 1582
Zlatý mosoj 1580

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.