Altair-AC

Je využívání chyb v systému podvádění, jestliže o tom ten systém ví a ty chyby jen neumí opravit?

Doplňuji: V jedné hře jsem zjistil jak opakovat jednu misi pořád dokola a dostávat za každý pokus milion.Tvurci o tom vědí ,ale nemohou to vyřešit.

Nejlepší odpověď
ivzez

Využívání chyb lidí nebo systému
je podle mne stejně nemorální.

Jestli jde o podvod, nelze říci bez přesnějších
informací. Např. využití chyb k získání neoprávněných
výhod by podle mne byl podvod.

Další odpovědi
Gestas

ivzez: Dovolím si nesouhlasit, pokud tu možnost mají všichni hráči a vývojářům tím nevzniká žádná škoda, tak mi to morálně špatné nepřijde.

Kepler

Já nevím, podle mně zůstane podvod vždycky podvodem a je celkem jedno jakou cestičkou k němu dojdeš. Odjet z benzínky bez placení a nečitelnou RZ je taky zneužití nedokonalého systému.

doplněno pro altarair: svým doplněním jsi podstatně změnil smysl otázky, to by se nemělo dělat. Ze získání prospěchu jsi udělal neškodnou fintu.

Drap

Záleží na konkrétním případě a situaci

anonym

Ono dohledávat schůdnější cestičky, které by se „tradičně uvažující“ lidé nikdy neodhodlali ani prozkoumat, je cesta progresivní evoluce. Takže bych s tou kritikou a instantním odsuzováním nebyl až tak zbrklý.

Pokud jde jen o nějakou hru, jak zmiňuješ, tak nejspíš oportunisticky podvádíš jenom sám sebe 🙂 Ale rozhodně to není žádný závažný zločin, ostatně už v dobách hry DOOM existovala možnost zadat do terminálu slovo iddqd nebo idkfa a získali jste neomezené množství munice a nesmrtelnost. No a co, podvod na původních herních principech to zřejmě je, ale hry se to opravdu tak příkře neposuzuje, ani by to nemělo žádný smysl, vždyť tím nikdo není poškozen, tak o nic nejde.

Edison

Neoprávněný prospěch je pořád neoprávněný prospěch. Může být nejrůznějšího druhu. Tomu pak odpovídají tresty. Jestliže necháte odemčený byt a zloději vás vyberou, pořád to bude krádež přesto, že jste mu to sami svou chybou umožnili. Čili ano, jedná se o podvod, přinejmenším na morální úrovni. Neoprávněný prospěch vzniká vlastním sebeuspokojením.

Hlada

Využívání chyb v systému není podvod, protože nejde o prospěch uvedením někoho v omyl. Záleží na tom, zda se v daném prostředí víc cení morálka nebo zisk. Kdyby na tuto otázku existovala jednoznačná odpověď, neměli bychom půl roku po volbách vládu v demisi.