autacek

Je vyšší socha Svobody v Paříži, nebo v L.V.?

Odpovědi
Kepler

Soch Svobody je na světě mraky. V Paříži jsou tři, ta nejvyšší má 11,5 m https://colora­aa.rajce.idnes­.cz/Socha_Svo­body_v_New_Yor­ku%2C_Las_Vegas%2C_Pa­rizi%2C_Vseti­ne%2C_Krakovci_a_v_Dan­skem_meste_Bi­llund/ Výšku té v Las Vegas jsem nezjistil. Ale u nás na Vsetíně, taky máme jednu: 4,1 m.

Dochy

Ta v Las Vegas by měla mít 45metrů (a chlup).
http://www.em­poris.com/buil­dings/138418/st­atue-of-liberty-las-vegas-nv-usa
V NY 93m.
V Paříži … Asi budu věřit Keplerovi 🙂

Díky LED upřesňuji:
NY: 93m vč. podstavce
LV: 45m vč. podstavce
(Zdá se, že sami Američené obě sochy označují jako „Statue of Liberty“, přestože minimálně pro NY verzi jde spíše o „přezdívku“ 😉 )

led

Jediná Socha Slobody na svete (angl. Statue of Liberty, plným názvom Liberty Enlightening the World – „Sloboda osvetľujúca svet“) je v New Yorku! Jej výška je 46 metrov a stojí na 47 metrov vysokom podstavci.
V Las Vegas sa nachádza len jej kópia Nie je to originál. Čistá výška tejto kópie je 45,72 m.
Pařížská Socha Svobody je socha, která je zmenšenou kopiou Sochy Svobody v New Yorku. Socha je vysoká 11,5 m, čo je len 1/4 výšky originálu.

Poznámka: Z ktorého miesta na ostrove ste to fotili? Mne sa takýto krásny detailný záber nechcel podariť.

annas

Las Vegas
Hlavní adresa
3790 Las Vegas Boulevard South

Technická data
Výška (tip)
150,00 ft = 45,72 m
Výška (architektonická)
150,00 ft = 45,72 m

https://www.em­poris.com/

V Paříží 11,5 m
https://cs.wi­kipedia.org/

led

Dochy, ďakujem za upresnenie sochy v Las Vegas, myslela som, že údaje na rôznych stránkach boli v čistej výške. V L.V. som nebola, tak neviem posúdiť ani výšku ani autacekov fotografický talent. Aj keď tá profesionálne reklamná čistota a podobnosť záber…

Dochy

To já taky děkuji za info. Nejdřív jsem ztuhnul, jestli ty sochy nakonec nebudou stejně velké a musel jsem jít dohledávat 😉 Teď alespoň máme jasno.

autacek

@led na fotce je ta v L.V., foceno od eskalátorů přes křižovatku

led

Ďakujem