střevo

Je vyšší průměrný plat podnikatelský nebo ve státní správě?

Nejlepší odpověď
McArthur

Průměrné platy (mzdy) v soukromém sektoru jsou vyšší, než-li ve státním sektoru. To jsou ale zaměstnanecké mzdy. Pokud se k soukromému sektoru připočtou živnostníci, kteří mzdu oficiálně nemají, tak je vítězem státní sektor.

Mzdy podle profesí jsou porovnané zde: http://ciselnik­.artega.cz/pru­merne_platy_po­dle_profese.php . Aktualizované údaje jsou potom zde: http://www.is­pv.cz/cz/Vysled­ky-setreni/Aktual­ni.aspx . Náš stát si kromě Českého statistického úřadu platí další úředníky na Ministerstvu práce a sociálních věcí, kteří dělají totéž.

Další odpovědi
ivzez

V podnikatelském/sou­kromém sektoru není plat žádný,
tam jde o mzdu (zaměstnanci) nebo o zisk (majitelé).

Drap

Pokud budeš brát jako podnikatele všechny ty, kteří mají založenou živnost, tak vyšší průměrný plat bude ve státní správě

suaeda

Jaký je rozdíl průměrného platu nevím. Zajímavé i když ne zcela přesné je porovnání kdo má jaké auto. O něčem to ale vypovídá.

střevo

ivzez – tak nahradíme to slovo plat slovem příjem, tak to chtělo napsat

střevo

když užs to opsala od Mc Arthura, ten to ale pochopil a dal kvalitní odpověď