Avatar uživatele
tyrox

Je výron nebezpečný?

Rád bych se zeptal, zda je nutné jít s výronem na pohotovost? Dnes na tréninku jsem se zklouzl na mičku a trošku podvrtl kotník. Mám ho dost napuchlý, ale šlapat se na to dá, dokonce mi šlo i trochu běhat. Při sundávání ponožky nebo doteku to celkem bolí. Rád bych se zeptal, zda je nutné navštívit doktora, nebo jen stačí zpevnit a ledovat. Předem děkuji, uživatel tyrox.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3289 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
midlajs

Ja bych nastivila lekare. Moje mamka si taky myslela, ze ma obycejny vyron a tak doma trpela asi tejden. Pak uz to nevydrzela a sla k doktoru a tam ji naparili sadru. Kdyby sla hned, mohla mit uz tyden za sebou a skoro bez bolesti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Zpevnit – a držet v teple…
😉
Ledováním sice snížíš bolestivost, ale zpomalíš léčení…
A pokud seš si jistej, že je to jen vymknuté, k doktorovi nemusíš (s tím se stejně nedá nic dělat) – já bych tam ale, pro jistotu, zašel (na RTG) – taky může být prasklá nějaká kůstka.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
brillant

Fundovanou odpověď dá jen lékař.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Ha ha, a já si myslela, že půjde o výron semene.. :)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Šla bych na chirurgii, kde ti kotník zrentgenují a pak ti dají pevnou pružnou ortézu, či poukaz na ní do zdravotnických potřeb, která je lepší než obinadlo, byť třeba pružné. A jak píše gecco, může tam být zlomená kůstka, kterou by bylo třeba pořádně zpevnit. Já si přivodila kdysi „chůzovou zlomeninu“ v nártu jen tím, že jsem likvidovala pozůstalost a nosila velké pytle na vyhození, i přesto, že jsem si kotník nevymknula.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

RyuzakiKate → chtěla jsi napsat – „a já doufala“…
;-DDD

před 3289 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

já si to taky myslela otázka je pěkně zavádějící 😁

před 3289 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

A tady je jasně vidět, na co vy, holky, hnedle nemyslíte…
😉

před 3288 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

no dyť než jsme si přečetly ten zbytek
žejo to dá rozum na co jinýho bychom
asi tak myslely 😁

před 3288 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
RyuzakiKate

.. tak když tu někteří neznámí uživatelé pokládají otázky související s problematikou jejich dospívání a bouřlivých hormonálních změn, tak si to na rodinné výchově asi ještě neříkali, no, nebyla by tu taková otázka poprvé :) Každopádně díky za nominaci!

před 3288 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví