Je výpovědní smlouva zaslaná elektronickou poštou považována za právoplatnou?

Nejlepší odpověď
rigormortis

Jakou elektronickou poštou? E-mail, vnitřní firemní systém pro zasílání zpráv nebo třeba fax?
Pokud je opatřen dokument elektronickým podpisem a je možné potvrdit přečtení ze strany příjemce (např. právě firemním zaheslovaným systémem s potvrzením otevření…nemá přístup žádná jiná osoba než pověřená) tak ano.
Jestli myslíte normální email s nějakým naskenovaným nebo pdf souborem tak není potvrditelné, že to dotyčný opravdu obdržel…ale pokud v práci všem řekne, že mu poslal zaměstnavatel výpověď opatřenou el. podpisem, tak už to právoplatné je.