Avatar uživatele
Registrovaný

Je výpověď z pracovního poměru platná, když do výpovědi napsal "výpověď z PP dohodu, dle §50 ZP?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

ANO, je platná.

Je sice lehce zmatečná, ale úmysl zaměstnance je zřejmý.

Dle mého názoru je úmysl zaměstnance podat VÝPOVĚĎ nezaměnitelný s případným názorem, že se o výpověď nejedná, ale že jde o jakýsi návrh na ukončení pracovního poměru DOHODOU.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast2h4.aspx

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ukončení PP výpovědí nebo dohodou jsou dvě různé věci. Dohoda je §49, výpověď §50.

Pokud ukončení PP podal zaměstnanec, tak je to jen formalita a bral bych to za platné - zaměstnanec může ukončit PP s jakéhokoliv důvodu i bez důvodu.

Pokud to podal zaměstnavatel, tak u výpovědi podle §50 musí být uvedený zákonný důvod - na tom hlavně záleží.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 929
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.