Je výpověď poslaná poštou posílaná jen do vlastních rukou a do schránky je hozená pouze výzva k vyzvednutí na poště?

Nejlepší odpověď
Drap

Nrni způsob do vlasdtních rukou a do schránky. Pokud je poslána do vlastních rukou, tak musí majitel zásilku převzít a podepsat. Pokud neni doma, nechá tam doručovatel výzvu. Pokud je poslán dopis obyčejně, dají ho do schránky. Obé dohromady nejde.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… pravděpodobně máš dopis doporučeně do vlastních rukou a jelikož tě nezastihli, vhodili ti do schránky oznámení o uložení zásilky … na poště bude určitý počet dní (asi deset) a pak se bere fikce doručení, tj, jako že jsi dopis převzal >>> tudíž od toho dne se počítá výpověď jako doručená …

ivzez

Výpověď ze zaměstnání?

Tu je nutné dát písemně a doručit druhé straně. Pro doručení poštou stačí
zaslat doporučeně, není nutné zasílat „do vlastních rukou“ nebo s dodejkou.

Ten, kdo výpověď dává a odesílá, může rozhodnout,
co se s ní má stát, pokud příjemce zásilku nepřevezme.

Nepřevzatá zásilka se uloží na poště a po uplynutí úložní lhůty se vhodí
do schránky nebo vrátí odesilateli (podle toho, co si odesilatel vybral).

anonym

A je výpoved posilana jen do vlastnich rukou? nebo i obyčejně…obyčejně jen vypoved do schránky hodit to nejde ne?

Drap

Pokud pošleš obyčejně, to je do schránky, nemáš o tom žádný doklad. Pokud pošleš do vlastních rukou, nebo doporučeně máš jasný doklad kdy jsi výpověď odeslal.
Výpověď lze doručit i osobně a nechat si kopii s datem podepsat.

anonym

doporučeně znamená ze pokud mě postak doma nezastihne tak vypoved nehodi do schránky ale nechá ulozenou na poste, jen vyzvu hodi do schránky, stejne jako u vyhradne do vlastnich rukou, ano?

anonym

)a muze zamestnavatel poslat vypoved postou a zkratit dobu ulozeni jen na tri dny na poste?

Mc Merkurion

… doba uložení je daná …

anonym

https://www.ces­kaposta.cz/-/zmena-ve-zpusobu-dodavani-doporucenych-zasilek-vlozeni-do-schranky
dole píšou: ULOŽIT JEN 3 DNY – zkrácení lhůty pro vyzvednutí poštovní zásilky

Mc Merkurion

… to tě nezajímá, říkám, že je daná (ale ne svobodnou vůlí nebo poštou, ale zákonem) „Při doručování poštou může nastat situace, kdy doručovatel zaměstnance nezastihne. V tomto případě se písemnost uloží v provozovně provozovatele poštovních služeb – na poště nebo u obecního úřadu. Zaměstnanec se vyzve písemným oznámením o neúspěšném doručení písemnosti, aby si uloženou písemnost do 10 pracovních dnů vyzvedl; zároveň se mu sdělí, kde, od kterého dne a v kterou dobu si může písemnost vyzvednout. V oznámení po uložení písemnosti musí být zaměstnanec poučen o následcích odmítnutí převzetí písemnosti nebo neposkytnutí součinnosti nezbytné k doručení písemnosti (viz níže).“ http://osz.cmkos­.cz/cz/clanky/11-6-2013-dorucovani-pisemnosti.aspx