broula

Je vymalování bytu hašeným vápnem zdraví škodlivé?

Po odstranění plísně z rohu pokoje mi bylo doporučeno vymalovat byt hašeným vápnem.Nebude to mít vliv na naše zdraví?

Nejlepší odpověď
dr.luha

Jedině kladný. Vápno za několik hodin zreaguje se vzdušným CO2 na neškodný vápenec. Jenom není vhodné k použití čerstvě vyhašené, páč ze stěny odstřeluje.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… několik století se ničím jiným nebílilo …

Jiří Bohumil

Ne. Jde o nejspolehlivější malbu-nátěr, v prostorách s náročným prostředím, odolávající spolehlivě plísním.
Používaný zejména v průmyslu a potravinářství.
Ale pro malbu v pokoji je možno použít i různé protiplísňové malby a přísady do maleb dnes běžných (na bázi kaolinu a hlinky).
Třeba:
http://www.bal­.cz/zbozi/zg-remal-protiplisnovy/1q

Drap

Bude, ale příznivý. Pokud tam byla plíseň, maloval bych to vápnem i nadále.

mosoj

Divná to otázka. V oboru malování není nic zdravějšího, než bílení vápenným mlékem. Vápnem byste vybílili těžko.
Nicméně těžko se to uklízí.

cukrar

Na zdraví to nebude mít vliv, ale Vy jste odstranili jen následek plísně. Je třeba zjistit původ plísně a to odstranit. Pokud se domníváte, že plíseň se odstraní další plísně, tak to určitě NE. Jinak by to bylo na Nobelovku.

lota

Rozhodně lepší než plíseň, ale bojím se, že líp než savo to fungovat nebude (a savo úplně bezpečné není).