bolak

Je výkonější integrovaná gragika na týhle desce(viz odkaz) a nebo samostatná o mnoho starší grafárna GeForce 7300GS?

http://zakladni-desky.heureka­.cz/asrock-960gm-u3s3-fx/specifikace/

A co znamená když je u DDR slotů na desce poznámka „OC“ a „non-ECC, un buffered memory“?

Odpovědi
cochee

Na první otázku neumím odpovědět, chtělo by to provést benčmarky. Zkratky: OC znamená overclocked, tedy přetaktováno, provoz na vyšší frekvenci, než byla výrobcem daná nominálně. nonECC je paměť, která není opatřena kontrolním paritním bitem, ECC paměti využívají servery, protože podle toho ihned poznají, zda je obsah paměti validní nebo chybný. ECC paměti jsou tedy v běžných PC mateřských deskách nepoužitelné a nadto jsou o hodně dražší než non-ECC. A konečně unbuffered (synonymem unregistered) memory je paměť nevybavená registrem, což je malinkatá mezipaměť mezi hlavními paměťovými čipy a systémovým řadičem paměti, která do sebe umožňuje přistupovat ke všem bitům současně, kdežto do hlavní paměti se přistupuje bit po bitu. Opět platí, že buffered/registered RAM je o dost dražší než unbuffered/un­registered, navíc ji musí stejně jako v případě ECC/non-ECC podporovat mateřská deska.