irij

Je vůbec známo kolik lidí zemřelo v období okupace ?

Kolik občanů ČR zemřelo v období okupace? (II. sv válka)

Nejlepší odpověď
mosoj

Dobrá otázka, ale škoda každé oběti, která zahyne ve válce. Vzdávám hold všem padlým i zůčastněným. Kdo nezažil nemůže pochopit o co jde.

ČR – někde kolem 350 000 včetně obětí z komcentračních táborů.

SSSR – cca 24 000 000 – 26 000 000 obětí !!

USA – 420 000 obětí

Další odpovědi
led

doplním len mosoja
v týchto číslach sú uvedené len priame obete. Veľa ľudí zomrelo ešte po vojne na priame následky vojny. Tieto obete, počty som nenašla, treba tiež prirátať.
Žiaľ, každá vojna má priame, nepriame a dodatočné obete.

Neguš

Pamatuji si,že Československo stála 2.světová válka 300 000 obětí­.Polsko například 6 milionů.