BEAES

Je vůbec rozumné, mít do dnešní doby dítě?

A kolik jich máte vy?

Nejlepší odpověď
Michal

Co to je za otázku? Děti se rodily i ve válce.
Dva kluky.

Zdroj: život s dětmi

Další odpovědi
afro.minerva

Samozřejmě, že ANO!!! Do dnešní doby obzvlášť. Řádí snad mor, jsou války nebo něco podobného????

Já mám zatím jenom jedno dítě – holčičku, ale neumím si vůbec představit, že bych děti neměla…!!!

Kolik vám probůh je? Patnáct nebo míň?

panenka

mám dvě holky a jednoho kluka.a můžu říct že život bez mých děti si nedokážu představit.

Anonymky

to vis ze je to rozumné,ja jeste sama nevim jaký to je dite mit,ale v červenci se mi má narodit holčička=D

anonym

Rozum asi nebude hrát roli.Jedno dospělé.

bond73

Nevim presne,jak jste dosla k tovemu to stanovisku,ale ja se domnivam,ze ten ,kdo nemel a nema alespon jedno dite,je velmi velmi chudy,ne financne,ale uvnitr tela je velice chudy a nenaplneny,jelikoz dite ci deti vam daji radost v zivote a naplni vam ho.Domnivam se,ze jste jeste hodne mladounka a ze vas cas,kdy zatouzite po detatku prijde a verte mi,ze i kdyz to bude docela i narocne uvnitr budete velmi stastna.

anetadela1

Jednu dobu jsem o tom taky přemýšlela, ale jak píše Michal, bylo hůř. Svoje myšlenky jsem ale okamžitě zahnala, protože děti miluju a nedovedla bych si to bez nich představit.
Máme 2 holky a možná se jednoho dne pokusíme i o kluka…

Nuk nuk

Copak se děti rodí podle politické nebo jiné situace kolem? To už by lidstvo dávno vymřelo. Přesně tak, jak píší kolegové přede mnou, děti se rodily a rodí v dobách válek, morů a hladomorů. Tahle doba není ani zdaleka ta nejhorší.

Já mám jedno a druhé čekám.

oskar

Deti jsou radost i starost.

iwetax

V této době žiji , tak v této době budu mít dítě. Přece nebudu čekat do 50let. Jde o vnitřní pocit a ne dobu. Mám jedno dítě. A život bez něj si dovedu představit, stejně tak život bez ruky.

BEAES

Nejsem vůbec mlaďoučká a ani bezdětná, jen mám pocit, že vláda rodinám s malými dětmi vůbec nepřeje, tak mě jen zajímaly Vaše názory. Je velmi zlé, když lidé chtějí dítě, ale nemají finance na potřebnou výbavičku…

afro.minerva

A proč by nepřála? Nedostane snad každá matka porodné? Nedostává mateřskou a rodičák? Přídavky na dítě, sociální příplatek? Copak tohle je málo? Copak nejsou zákony, které se snaží matky chránit? Je jasné, že zaměstnavatelé si budou chtít ulehčovat život a radši přijmou někoho, komu nebudou marodit děti… Ale ani to není přece pravidlem. A navíc, matka dítěte by mokud možno měla být vdaná a mít manžela. A pokud to tak nevyjde, tak snad má nějakou rodinu.

Navíc ty výbavička není zas až tak strašně moc drahá. Dá se to sehnat i z druhé ruky a docela levně. Já jsem většinu oblečení na malou kupovala v krámu „Vše za 35“. Má to jenom takové drobné vady, ale jinak se to dá skvěle nosit. A je to i hezké. Navíc jsou i sekáče a ženský toho prodávají hromady přes inzeráty. A ostatní se dá taky sehnat.

Nevím odkud jste, ale tohle mi připadá poněkud scestné. Co by měl stát dělat dalšího? Jako že když ženská otěhotní, tak má přijít nějaká sociální pracovnice, dát jí kočárek a veškerou výbavu, nebo jak?

BEAES

Je to jen můj názor, zdá se mi hnusné, když si vláda sníží plat o 4% a mateřskou sníží o 20%..... Já nejsem žádná socka a věci na miminko bych nekoupila v obchodě-Vše za 35Kč.
Je tu docela dost otázek…z čeho se mi bude počítat mateřská, když jsem brala jen podporu, jsem na mateřské a manžel bez práce…atd, o exekuci nemluvě. Je mi těch lidí docela líto!

afro.minerva

Navíc jsem slyšela, že se bude mateřská zase zvedat a možná i zpětně doplácet.

afro.minerva

Jestli považujete za socku někoho, kdo si koupí něco v krámu Vše za 35, tak to potom chápu. Značkové oblečení je drahé a potom na to samozřejmě ženská na mateřské nemá. Navíc koupit něco levněji není nic špatného a to dítě značkovost oblečení nezkoumá. Zajímá ho, jestli je v teple, je najedené, pomazlené, přebalené…