Sarrow

Je vůbec možné při snění zemřít hrůzou?

Slyšeli jste někdy o tom že by se to někomu stalo?

Nejlepší odpověď
Kepler

Doopravdy asi ne, protože snění nemůže být fyziologicky důvodem ke smrti. Dokonce jsem nikdy neumřel ani ve snu, protože můj mozek neví, jak smrt vypadá. Maximálně se nějakým hrůzným snem vzbudím, úplně vyšinutý. Dojdu si do lednice pro gambáče, zapálím si cígo, kouknu na odpovědi.cz a zapadnu zpět do toho nejlepšího vynálezu lidstva. Myšlenky jsou zase jinde, gute nacht.

Další odpovědi
Dochy

Osobně si myslím, že to možné je. U zdravotně slabších jedinců se silnou až chorobnou představivostí.....

Což mi připomnělo:
Přijde chlápek na pohotovost:

  • Copak vám je?
  • Mám strašné bolesti břicha
  • Aha… A jak by jste je ohodnotil na stupnici 1–10, kde 10 je ta nejsilnější bolest jakou si dokážete představit?
  • Jejeedna

lékař k sestře:

  • Teda ten má ale představivost

Kelt

Námětem mnoha filmů je hrůza, která ovlivní myšlení a jednání. Například Noční můra z Elm- Street, Pyramida hrůzy – účinek drog a pod. A jsou jedinci, kteří umřeli v umělém spánku, v komatu, který trval několik let. Kdo ví, co člověk prožívá a jak se to projevuje?

zjentek

Realita snesitelnější než sen? O tom jsem jakživ neslyšel.

hapiky

Umřít ve spánku je zcela běžná smrt. Jestli to bylo hrůzou, nebo v poklidném slastném opojení se můžeme jen domnívat.