Je vůbec možné složit si na každý den jídelníček, který bude splňovat celkový denní kalorický příjem 2518 kcal/10540 kJ?

Otázka je myšlena pro nabrání váhy, a jestli lze podle uvedených informací složit rozumný jídelníček, který bude obsahovat za celý den 2518 kcal/10540 kJ

Nejlepší odpověď
Drap

Proč by ne? Pokud znáš kalorické hodnoty jednotlivých pokrmů a máš váhu, tak to lehce spočítáš.

Další odpovědi
Kepler

Úplně pünktlich to samozřejmě nejde, ale existuje hafo kalorických tabulek, podle kterých si jídelníček můžeš přibližně složit.

mosoj

To musíš mít přesně na kcal?
Ano lze to a tělo si na to zvykne. Tělo je dokonalá biochemická továrna a dokáže z potravy vytěžit maximum. Teprve když to zkusíš přijdeš na to jak se lidé přežírají.
Já také.

dubraro

2500 kcal je luxus. Pro hubnutí by denní příjem neměl překračovat 1000 kcal. Samozřejmě, hlad je nejlepší.

Aha, něco jsem přehlédl. Tobě nejde o hubnutí…
V tom případě nic neřeš a jez na co máš chuť. A užívej si to. Málokdo si to může dovolit, vlastně je veliký luxus najíst se dosyta a podle chuti.

Mc Merkurion

… nevim, kde jsi k těm číslům přišel, ale to je spíš na hubnutí, jestli chceš přibrat, měl by si přidat „Obdobně pro typického muže ve věku cca 30 – 50 roků, který se také nevěnuje žádné výrazně náročné pohybové aktivitě, by měl být doporučený kalorický příjem zhruba na úrovni 40 kcal na jeden kilogram váhy. Tedy v přepočtu cca 3000 kcal při váze 80 kilo.“ http://jak-hubnout.eu/wi­ki/doporuceny-kaloricky-prijem/

Antonka

Já dostala od manžela členství v zone4you tj. fitness klub a tam mi pomohli s jídelníčkem a také se pohybuji okolo těchto hodnot, cítím se skvělě hlavně když mi někdo v tom pomáhá

anonym

Sám bych už konečně ocenil nějakou univerzální tubovou „vesmírnou“ stravu , snídaně, oběd, svačiny, večeře, vše v tubách a s ideálním rozložením všech potřebných živin, vitamínů a minerálů … jídlo je palivo, většinou se člověk nechce zabývat jen tím co jí, má na starosti řadu jiných věci a když už si chce jídlo vychutnat je to vyjímečně tak jedndou za dva dny kdy si na to udělá čas, atmosféru atd, to si pak samozřejmě vyhraje s balením sushi nebo přípravou humra, ale za normálních okolností bych nejradši jen popadl tubu a vyrazil na autobus .-) …

anonym

tohle věčné počítání k ničemu nevede, neohlídáš všechny aspekty výživy, na něco zapomeneš a po půl roce máš malér, protože si to zcela vyčlenil ze systematicky dodržovaného jídelníčku.

Antonka

Já většinou ano, snažím se zapisovat vše a mám pokoj.