Avatar uživatele
anonym

Je vůbec možné složit si na každý den jídelníček, který bude splňovat celkový denní kalorický příjem 2518 kcal/10540 kJ?

Otázka je myšlena pro nabrání váhy, a jestli lze podle uvedených informací složit rozumný jídelníček, který bude obsahovat za celý den 2518 kcal/10540 kJ

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym před 2288 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Proč by ne? Pokud znáš kalorické hodnoty jednotlivých pokrmů a máš váhu, tak to lehce spočítáš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Úplně pünktlich to samozřejmě nejde, ale existuje hafo kalorických tabulek, podle kterých si jídelníček můžeš přibližně složit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

To musíš mít přesně na kcal?
Ano lze to a tělo si na to zvykne. Tělo je dokonalá biochemická továrna a dokáže z potravy vytěžit maximum. Teprve když to zkusíš přijdeš na to jak se lidé přežírají.
Já také.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

2500 kcal je luxus. Pro hubnutí by denní příjem neměl překračovat 1000 kcal. Samozřejmě, hlad je nejlepší.

Aha, něco jsem přehlédl. Tobě nejde o hubnutí…
V tom případě nic neřeš a jez na co máš chuť. A užívej si to. Málokdo si to může dovolit, vlastně je veliký luxus najíst se dosyta a podle chuti.

Upravil/a: dubraro

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nevim, kde jsi k těm číslům přišel, ale to je spíš na hubnutí, jestli chceš přibrat, měl by si přidat „Obdobně pro typického muže ve věku cca 30 – 50 roků, který se také nevěnuje žádné výrazně náročné pohybové aktivitě, by měl být doporučený kalorický příjem zhruba na úrovni 40 kcal na jeden kilogram váhy. Tedy v přepočtu cca 3000 kcal při váze 80 kilo.“ http://jak-hubnout.eu/wi­ki/doporuceny-kaloricky-prijem/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Antonka

Já dostala od manžela členství v zone4you tj. fitness klub a tam mi pomohli s jídelníčkem a také se pohybuji okolo těchto hodnot, cítím se skvělě hlavně když mi někdo v tom pomáhá

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Sám bych už konečně ocenil nějakou univerzální tubovou „vesmírnou“ stravu , snídaně, oběd, svačiny, večeře, vše v tubách a s ideálním rozložením všech potřebných živin, vitamínů a minerálů … jídlo je palivo, většinou se člověk nechce zabývat jen tím co jí, má na starosti řadu jiných věci a když už si chce jídlo vychutnat je to vyjímečně tak jedndou za dva dny kdy si na to udělá čas, atmosféru atd, to si pak samozřejmě vyhraje s balením sushi nebo přípravou humra, ale za normálních okolností bych nejradši jen popadl tubu a vyrazil na autobus .-) …

před 2288 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

tohle věčné počítání k ničemu nevede, neohlídáš všechny aspekty výživy, na něco zapomeneš a po půl roce máš malér, protože si to zcela vyčlenil ze systematicky dodržovaného jídelníčku.

před 2288 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Antonka

Já většinou ano, snažím se zapisovat vše a mám pokoj.

před 2195 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví