Je vůbec možné??

Je vůbec možné aby se posudková komise zabývala někým,kdo si po hospodské rvačce sedl s 2.4 promilema alkoholu do automobilu a po následné autonehodě,kdy byl odvezen RZS do nemocnice na pozorování a ošetření a po té sváděl všechny následky na druhého rváče????

Nejlepší odpověď
standa

Jakou „posudkovou komisi“ máte na mysli? Nejspíš Ministerstva práce a sociálních věcí.

Skutečnost, že si ten dobytek sednul za volat a způsobil nehodu je jedna věc…, kterou v této odpovědi nehodnotím.

A druhá věc je, že se nejspíš domáhá jakých si nároků, které by mu mohly teoreticky plynout z důvodů poklesu schopnosti soustavné výdělečné činnosti…

Jestli to bude někoho zajímat více, tak přikládám pár vět o působnosti těchto posudkových komisí :

Posudkové komise MPSV jsou oprávněny nejen k celkovému přezkoumání zdravotního stavu a dochované pracovní schopnosti občanů, ale též k posouzení poklesu schopnosti soustavné výdělečné činnosti, jakož i k zaujetí posudkových závěrů o plné či částečné invaliditě, jejím vzniku, trvání či zániku. Posudkové řízení je tedy specifická forma správní činnosti spočívající v posouzení zdravotního stavu občana a některých důsledků z něj vyplývajících pro oblast sociálního zabezpečení a důchodového pojištění.

Další odpovědi
LuciJe

Ano