Zvědavý

Je vůbec lidsky možné dožít se 146 let?

https://www.re­uters.com/arti­cle/us-indonesia-oldestman-idUSKBN17Y1S9 Tento muž to tvrdil ale myslím že značně přeháněl. mohlo mu být 115 –116 let. Co si o tom myslíte ? Díky

Nejlepší odpověď
Kepler

Těch 115 let je současný strop. Pokud vy člověk žil v ideálních podmínkách, tzn. eliminovaly se všechny nemoci ze stáří, mohlo by to být až 140 let. V takových podmínkách ovšem ten Indonésan nežil.

Další odpovědi
annas

https://www.vi­ce.com/en_id/ar­ticle/wnwq5b/t­he-worlds-oldest-man-just-died-in-indonesia-how-can-someone-live-146-years

Není možné skutečně ověřit narození dotyčného. Mužův vládní doklad uvádí, že se narodil 31. prosince 1870. Musíme věřit jeho slovu, i když identifikační číslo bylo vydáno bez rodného listu.

Totéž l platí i i pro ostatní starověké indonéské lidi. Např. Anami v Purwakartě, západní Jáva, má 142 let, Maria Kabiung z Tany Toraja, 137.

Jsou to údaje z loňského roku, kdy rovněž zmińovamý muž zemřel.

V současnosti je průměrný věk 70 let. Lékaři uvádějí že lidé jedli zdravě, žili v čistém prostředí, fyzicky pracovali, význam genetiky, chodili pěšky, meditace atd.

V současnosti i zde život ohrožuje snížená imunita, chybí nejen nutnost očkování proti choleře, potraviny plné chemikálií atd.

Podívejte, kde se lidé dožívají nejvyššího věku a co jeho délku ovlivňuje.

Na 1. místě je to Hongkong „Život tamním obyvatelům prodlužuje kantonská záliba v "nebojovém“ bojovém umění taiči, které udržuje aktivitu lidí do vysokého věku. Velmi prospěšná je také tamní obliba dušených jídel a čaje."

https://zpravy­.tiscali.cz/ze­me-kde-ziji-lide-nejdele-15-raju-dlouhovekosti-268095

Podle nových výzkumů je teoretický věk člověka 125 let. Proč se ho nedožije, mohou za to tzv. telomery.

Pročtěte si informace v odkazu.

https://www.su­perionherbs.cz/te­lomery-proc-se-nedozivame-125-let/

ivzez

Četla jsem, že za ideálních podmínek
by se člověk mohl dožít cca 135/136 let.

zjentek

Já myslím, že laťka pro délku lidského života je nastavena mnohem, mnohem výše.

Mc Merkurion

… v bibli píšou, že i víc, a ta prej nelže …