Je vůbec jaksi možné považovat se za slušného člověka a přitom naplňovat obecné principy, pravidla chování neb výchozí morální a etické normy jakožto základní myšlenky určující chování, jednání či fungování současné prozápadní společnosti? Je toto vůbec jakkoli možné?
Prosím vás, kteří sama sebe mezi lidmi považujete za cosi extra, zbytečně neodpovídejte. Vaše odpověď bude samozřejmě irelevantní.
| Zajímavá 0 před 7 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Ty si naplňuj co chceš, stejně je to marné. Na to, aby tě člověk odhadl, mu postačí pročíst pár tvých blábolů kterými krmíš tento web a nemusí být nic extra, stačí zdravý rozum.
| 0 Nominace Nahlásit |
Samozřejmě, že ANO.
„Naplňovat obecné principy“ JAKÉKOLIV současné společnosti = znamená,
ŽÍT, v těchto hodnotách. Dodržovat ty platné…
V západní společnosti (tržní hospodářství, demokracie, právo/zákony,
svoboda, lidská práva, ATD. DODEJ, VŠE, CO K NÍ PATŘÍ, čím se
vyznačuje), stejně, jako v jiné.......
Je po celý, lidský věk, přirozené, že takovou „smečku“, vždy někdo
vede.....
TĚCH SLUŠNÝCH LIDÍ, V ZÁPADNÍ SPOLEČNOSTI, DODRŽUJÍCÍCH =
NAPLŇUJÍCÍCH. její obecné principy, je, převážná VĚTŠINA.
|
0
před 7 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Muzes jmenovat spolecnost, ve ktere podle tebe ziji slusni lide??
Myslis si, ze v demokraticke spolecnosti takovi neziji?
Ja jich tedy mam kolem sebe dost.
|
0
před 5 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Dany, ty tvé „poznatky“ jsou ovšem vykonstruovány/realizovány zase jenom podle měřítek té samé prozápadní společnosti, že?
Takový názor ovšem nijak nezohledňuje měřítka nějakého úplně jiného lidského tvora, jiné lidské společnosti, neb i nelidského/nelidské, na př. tam nějakého kulohlavce, třeba, úplně inteligentního.
@zjentek
Hluboce se mýlíš, nebo neumíš položit otázku.
Něco napíšeš a na mysli máš něco jiného......
Měl bys vědět, že každá společnost, včetně náboženství, uznává, a
lidé v ní, žijí, na jiných principech, v jiné morálce /kterou uznává
a vytváří si).
VĚTŠINA LIDÍ NA PLANETĚ, si nevybrala (nemůže), místo, kde žije.
Přesto, v dané společnosti, i té „západní“, žije, většina
SLUŠNÝCH LIDÍ. Musí a dodržují, v ní platná pravidla (podstatu). To
snad ví každý, myslící člověk!
Dumat nad tím, je holý nesmysl!!!!
Jediné, co člověk „může“, je s něčím, vnitřně nesouhlasit…
A nic s tím nenaděláš, i když půjdeš, hlavou, proti zdi,
Nebo se snad domníváš, že tam, kde není společnost demokratická, vládne
autokracie, žijí samí „slušní“ lidé???
Takovou pitomost, si může myslet jen troll…
Rozdíl je jen v tom, že ve společnosti, založené na demokratickém
principu, si volí, ty, kteří, tu lidskou smečku vedou. Myslet si, že
existuje jedna, absolutní pravda (směr), je zcestné. Ve vyspělejší
společnosti, bývá mnoho, odlišných směrů (příkladem jsou i politické
strany a názory). „Rozhoduje“ většina!
Až se odstěhuješ do USA, Afriky, Jižní Ameriky, nebo, mezi křováky.....
budeš žít, podle jejich zákonů(práva a morálky.
Nebo tě „vyštípou“… a nemáš tam, co pohledávat.
Ty zbytečné, marné soudy a kecy si nech pro sebe. Začni u sebe a přestaň
se starat o druhé a jejich životy.
JEN MARNÍŠ, ZBŮHDARMA ČAS.
| annas | 5282 | |
| Kepler | 2867 | |
| Drap | 2735 | |
| quentos | 1816 | |
| mosoj | 1594 | |
| led | 1401 | |
| marci1 | 1380 | |
| aliendrone | 1230 | |
| elkon | 1182 | |
| zjentek | 1175 |
| Astronomie |
| Fyzika |
| Jazyky |
| Matematika |
| Sociální vědy |
| Technické vědy |
| Ostatní věda |