Je všechno čínské nekvalitní?

Nejlepší odpověď
led

Na takto jednoznačnú otázku, len jednoznačnú odpoveď: Nie.
Nemožno podľa jednej časti hodnotiť celok. Ak je vadná jedná časť, ukazuje síce chybu celku, ale vždy je to len tá jedna časť. To platí aj pri výrobe.
Uvedomte si, že aj váš počítač je zložený zo súčiastok vyrobených v Číne, alebo čínskymi rukami, čínskou technikou, čínskou technológiou. Nepozerajte na názov (mnoho firiem dáva svoj názov, ale výrobok sa vyrába inde napríklad žiarovky Osram, Philips sa vyrábajú v Poľsku), ale na kvalitu.
Z preferovaných čínskych produktov napríklad akupunktúru a vôbec čínsku medicínu určite nemožno označiť za zlú, ale práve naopak.

Další odpovědi
badisko

Ne spise je vsechno vyrabeno v Cine ..a pokud jde o kvality tak nekvalitni jsou padelky…

zjentek

nekvalitní je vše, co bylo vyrobeno bez vztahu k věci a pro rychlý zisk financí. Nemá to pak takříkajíc duši. To ale nemusíme chodit do číny, konzum není jejich domovinou ..oni to umí pouze nekvalitně vyrobit ,)

NemamSlov

Nie. Ked si kuknes niektore znackove veci su vyrobene tak tiez v cine…vsetky podniky sa teraz vecsinou stahuju do ciny za lacnou pracovnou silou, v cine mas vyrobene aj znackove oblecenia, elektronika , atd. Nekvalitne veci vacsinou predavaju obchodnici, ktori chcu zarobit na hlupich ludoch :)

gepik

Ne, problém je cena. Číňan dokáže vyrobit téměř vše, ale pokud obchodník chce laciné zboží, pak ho číňani vyrobí laciné-nekvalitní. Pokud si koupíte kvalitní značkový výrobek, klidně na něm, po dlouhém hledání, můžete najít i značku vyrobeno v Číně. Fabriky tam má řada světových značek a pro spoustu jiných vyrábějí. Takže paušalizovat není správné.

zjentek

sejra, nic si nedělej z toho, že ti smázli otázku, zda jde vysát žalud. Mě by to třeba taky zajímalo, jenže ještě před odpověďmi to smazal impotent, který v tom viděl jiný význam, ve kterém se našel. Teda nenašel ,),)