Gestas

Je Volksempfänger VE301 schopen přijímat signál moderních rozhlasových stanic?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano. Přijímač přijímá amplitudově modulované stanice na středních (SW) a dlouhých (LW) vlnách. Na těchto rozsazích se stále vysílá a zejména na LW je pár velmi silných vysílačů. Budeš muset mít ale skutečnou dlouhou anténu a možná že i uzemnění.
Takže moderní stanice na zastaralých vlnových rozsazích.

Další odpovědi
autacek

Definuj slovo moderních. Na VKV pásmu to nikdy nic nechytalo. Jinak ano, stále by na tom šlo nějaké denšní stanice poslouchat.

http://www.wal­kingitaly.com/ra­dio/RADIOURL/RAD110/RA­DIO/SCALE_PAR­LANTI/TUTTI/DA_VE­DERE/ve301res_­files/ve301res­.htm

Radius

Nemá to VKV, tak by na tom hrál: Český Rozhlas 2, dále Country Radio, Radio Dechovka a Impuls AM, ty všechny vysílají na středních vlnách (=SV, MW).