Lucule13

Je vlčí špic chytrý? Dá se dobře vycvičit?

mám totiž border kolii kříženou vlčím špicem

Nejlepší odpověď
beer

Je to společenský pes, takže asi nebude na speciální výcvik, nutné a základní povely se ale rozhodně naučí
http://assil.sweb­.cz/vlcispic-povaha.html
U kříženců se ale přenášejí některé vlastnosti obou rodičů..

Další odpovědi
samicek333

Já myslím, že vlčí špic je chytrý jako každý jiný pes, některým sice jde učení pomaleji, to ale neznamená, že by byli hloupější. Myslím, že záleží také na výchově psa a o tom, jak se bude snažit. Že prý jsou border kolie nejchytřejší psi – to je, myslím, nesmysl, akorát jsou prostě snaživější a aktivnější než jiní psi… Dobře vycvičit se určitě dá, správně vycvičit nejde třeba týrané psy, nebo staré psy..... Zkuste psí IQ testy, stačí zadat do vyhledávače a hned vám je to najde, je jih dost, budete alespoň znát IQ vašeho psa.