Avatar uživatele
Bronzový

Je vklad do banky bezpečný?

třeba když mám v hotovosti 300 tis. kč v 500 korunách tak jak to probíhá a jak to udělat nejvhodněji když chci tento papír proměnit v čísla na svém bankovním účtu? jak by probíhalo předání peněz, kdybych chtěl vložit třeba 2 miliony kč?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Ad 1. hotovost 300.000,- Kč - přijdeš do banky, pokladní si hotovost převezme, peníze zkontroluje a přepočítá - a poté provede vklad hotovosti na tvůj (nebo jiný) účet
Ad 2. 2 mil. Kč - banka je povinna takový vklad hlásit na FÚ, který ti může vyměřit pokutu až 500.000,- Kč - denní limit pro hotovostní operace je 350.000,- Kč (takže 2 mil. bys musel vkládat na 6x)
Otázce - zda je vklad bezpečný, nerozumím...
;-)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

ohšadne bezpečnosti vladu do banky, teda istoty, že účet je chránený pri zániku banky, jej insolventnosti a pod.:

V možnostech bankovní regulace a dohledu v tržních podmínkách není a nemůže být zabránit krachu každé banky. K zajištění, aby takovéto ukončení činnosti banky mělo minimální dopady především na drobné klienty bank slouží Fond pojištění vkladů.

...

Výše náhrady se vypočítá z celkového objemu pojištěných vkladů jednotlivého vkladatele u dotčené banky a poskytuje se ve výši 100 % tohoto objemu, maximálně však do výše ekvivalentu 100 tisíc EUR pro jednoho vkladatele u jedné banky.

...

zdroj: https://www.cnb.cz/…

:-Q


Avatar uživatele
Zlatý

1 - Vklad je bezpečný natoľko, nakoľko je "bezpečná" spoľahlivá banka. To, že vylúpia bankovú pobočku, v ktorej máte vložené peniaze, znamená, že majiteľ tejto pobočky, banka, vaše peniaze prevedie z inej pobočky, pokiaľ neskrachuje. V tom prípade sa postupuje podľa zákonom stanoveného ručiteľského programu.
2 - pri vklade peňazí do pobočky, pokladík/čka vloží peniaze do počítačky, kde aj kontroľuje pravosť bankoviek a zaeviduje ich na predpísanom tlačive, s ID vášho občianského preukazu, pasu, a zapíše v počitači v účtovnom programe. Vám odovzdá doklad o vložení prevzatej sumy na váš, prípadne vami určený, účet. (2 miliony v 500Kč bankovkách zase nie je taký veľký balíček , púhych 40 balíčkov po 100 bankoviek tj.malý kufrík)
3 - počítajte trochu so stratou času, pretože takýto hotovostný vklad musia banky hlásiť na finančný úrad. veď, kto už nosí po vačkoch 500 Kč bankovky v hodnote 2 milionov. Myslím, že mowla to jasne v bode 2. vysvetlil


Avatar uživatele

Dnes je jistota jen smrt a daně.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1984
Zlatý standa 1250
Zlatý ivzez 786
Zlatý mosoj 666
Zlatý gecco 534
Zlatý led 502
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 417
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.