bibik

Je viskoza chemicky upravovaná?

Nejlepší odpověď
annas

Pro výrobu viskózových vlákem se použivá chemie. K výrobě 1 tuny vlákna je zapotřebí cca 6 cbm dřeva a 2 tuny chemikálií.
Podrobnosti na:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vis­k%C3%B3zov%C3%A1_vl%C3%A­1kna

Další odpovědi
panenka

Oděvy z viskózy mají největší dopad ve fázi výrobní. … Dalším typem materiálů pro výrobu oděvů jsou vlákna, která pocházejí z obnovitelných pří- rodních surovin, ale do podoby vláken jsou již chemicky upravována člověkem.