Avatar uživatele
Mtc

Je víra v peníze nejrozšířenější náboženství?

Člověk podle stanov je z vnějšího kruhu ekonomik řízený nějakými hodnotami a podle toho řazen do různých hodnotových skupin jako (nižší, střední třída, atp…), Každý přesvědčeně věří, že díky finančním prostředkům získá to po čem touží. Ano, je to osobní blaho – peníze. Ale je to víra?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4116 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
frankie89

Odpoveď byla označena jako užitečná

no, já teda svým způsobem víru v peníze mám… za Boha si chlebe nekoupím, za peníze ano.. .:-D
Doplňuji:

  • chleba (pardon, překlep) 🙂

Upravil/a: frankie89

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Mtc Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Máš v tom zmatek. Náboženství je uplně něco jiného.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

ne, to není náboženství

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mtc

No myslím si, že v tom moc zmatek nemám. Něco jsem z vlastního zájmu studoval, respektive historii teologie včetně sekt a neskutečně se finanční systém podobá teologicko-filosofické myšlence, postavená věřit v něco nadpřirozeného. Jen hierarchie je poněkud pozměněná. Peníze slouží jako prostředník, kde banky jsou nad prostředníkem. Samozřejmě uvědomuji si, že to je trochu víc přitažený za vlasy, ale určité prvky náboženství jsou identické se skutečnou víru, např. římskokatolickou. Nějaký pravidla určují zákony, podobně jako … :)

před 4116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Jedna připomínka. Slovo náboženství jste mohl dát alespoň do uvozovek, protože náboženství a peníze, pokud jde o víru, nemají opravdu nic spplečného.

Dalo by se snad říct, že jde o jakýsi „kult“, ale ten opět souvisí s uctíváním osobností.

Ale v přenesném významu lze „náboženství“ brát jako uctívání něčeho, tedy jako jakýsi „kult“, i když ten opět souvisí s náboženstvím.

před 4116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mtc

Zeptám se filozofickou otázkou. Věříte tomu, že vám peníze pomohou přežít v našem světě? Pokud ano, tak je to určitý prvek náboženství, i když přesněji nedefinovaný.

před 4116 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek