Je více pacientů nebo méně lékařů ?

Dnes jsem se, na doporučení obvodní, objednal na vyšetření, ale když mi sestra řekla termín 5 října, myslel, že mě vomejou. Což, má nemoc není smrtelná a tak budu dále na PN a využívat milosrdenství státní kasy.

Jak jste na tom vy, s objednáním u lékařů- specialistů ?

_____________­________________________­________________________­______

Před malou chvíli jsem byl objednán do nemocnice v sousedním okrese na 24 července. A prý nejsou lékaři. 🙂

Nejlepší odpověď
dudu

Poté co byl zrušen poplatek za pobyt v nemocnici /naprostá blbost/ přibylo pacientů a též ubývá lékařů – především specialistů, kteří odcházejí na západ za lepšími výdělky.
Objednací lhůty na specializovaná vyšetření jsou u nás rovně nehorázně dlouhé. Dcera už léta pracuje v brněnském zdravotnictví, což mně občas skýtá určité výhody a protekci.

Další odpovědi
redy

Neurolog tam je čekačka i rok.Já mám štěstí v únoru sem se objednala a v srpnu 9tého mám návštěvu.
Někde je málo zubařů jinde neurologů.
No já bych řekla že odbornejch lékařů je málo.

lexx

lékařů – praktiků (pravděpodobně) ubývá, studium je náročné a nákladné, ne pro každého, zkušení kocouři emigrujou z českého absurdistánu pryč – do civilizovaného světa za lepším výdělkem a živobytím, pro plebs tu zůstanou podprůměrní felčaři co změří tlak a předepíšou paralen…čekají nás nelehké časy, máme co jsme (1989) chtěli

zzzlatokopka

Já nedávno volala na kožní, ať mě objednají, tak prý mají volno až za půl roku, a nebo jestli chci zaplatit 200kč, tak mě objednají přednostně. S 200kč jsem souhlasila a objednali mě za týden. Za 2 kilča bylo místo hned:-(((

gecco

Dobrovolně se přiznám, že pokud (si usmyslím, že) nějaké vyšetření potřebuju, zaplatím si je v ´soukromé praxi´ toho kterého specialisty – a ´čekačka´ je tak den, dva…
😉
Ale já k doktorovi stejně nelezu – nemusím-li…
😉

da ny

Mnozí lékaři odcházejí do zahraničí za lepšími výdělky…
Je na nich, jaký vystudují nebo si vyberou obor/odbornost a kam se vrtnou..

U nás je dostatek očních (přesto u některých je obj. doba čtvrt až půl roku, jinde bez čekání) lékařů, kožních, neurologů, i ortopedů (v nemocnici „továrna“ na výměnu kloubů ;).
Chybí stomatologové a ortodontisté.
Katastrofický stav je na revmatologii (tam už nikoho nového neberou).
Praha nebo Plzeň nás objedná (pomáhá) od několika dní do 1 měsíce…
Alergolog má pouze částečný úvazek a ZP „seznala“, že to přece stačí, kapacitu nenavýší (nezaplatí)… tak je přeplněno… (řeší praktik).
Endokrinologie – čeká se několik měsíců, většinou řeší bez problémů praktičtí lékaři.
Katastrofa je v nemocnici na lůžkovém interním odd. Samí cizinci, kteří neodpoví ani na pozdrav a pacientovi nerozumí, zlaté 2 posily ze Slovenska, co zde před lety zakotvily :)
Gynekologie – soukromé ordinace slušně obsazené, v nemocnici nedostatek…
Ambulantní urolog – ten nejlepší ordinuje 1× týdně :(, další též, pak je zde ještě „dr. Cvach“ s neosobním přístupem a přeplněnou ordinací......
Onkolog pouze jeden (stržený jak budík).
Často dojíždějí do soukromého zdravotnického zařízení specialisté odjinud
(1 – 2 dny v týdnu) a z plzeňské FN i soukromých klinik…

Kdysi dostali lékaři umístěnku, museli nějaký čas pracovat, kde jich bylo třeba.
Později dostali byt a věrnostní, náborový příspěvek, odpracovali pár let… a vraceli se domů, jako odborníci (sem tam některý zakotvil natrvalo).
Na klinikách se babrali se 3 pacienty celý den, čekali, až je někdo pustí k „pořádné práci“ a zakopávali o sebe na chodbách :D

Dnes vystudují za státní peníze a „utečou“ za hranice (také se vracejí, jako odborníci…)

pusinka50

Já se akutně potřebuji objednat na imunologii. Byla jsem osobně předminulý týden v ordinaci a nejbližší termín objednání...... prosinec.:-((

mosoj

Plno mají převážně dobří a svědomití lékaři. Do nemocnice kde nechají umřít pacientku na vykrvácení a nepřijdou na to bych nechtěl. Pacienti si to řeknou.
Jinak převážně to vadí při první návštěvě. Další návštěvy jsou již plánované.
Akutní případy se berou hned.

Gecco nám plánuje sociální jistoty. Děkuji nechci se vracet 100 let nazpět.

No vidíš. Tržní hospodářství i ve zdravotnictví.

gecco

Mosoji – vaše „sociální jistoty“ rozhodně neplánuju…
🙂
Aneb – každý svého štěstí strůjcem.

anonym

gecco, ty ale musíš být prachatý. 🙂

gecco

Barbakane – ááále houbeles – k doktorovi lezu jen ve stavu ´umírá´…
😉

anonym

Ty srando, vždyť já se za chvíli nepostavím na hnáty, jo a ještě jsem objednaný na plicním a u ortopeda, abys věděl. Dřina za komunistu se ukazuje! 🙂 , Kdepak, tak jsem se nenadřel jako od 11/89 do 1/03. Teď už to je v pohodě.

gecco

😉
Já reagoval na to „prachatý“…
😉
Nejsu tak bohatej, abych si kupoval levný zdraví…
😉
____
Úplně vážně – nemám zdravotní problém (no, asi jo, ale já si to nepřipouštím – su zdravej, mladej a krásnej… 😉 – ale pokud už fakt ´nemůžu´, umím tomu doktorovi, kterej mi pomůže, zaplatit…
😉

anonym

Dudu, pobyt v nemocnici a ambulantní vyšetření je rozdíl!

dudu

Jistě, to chápu. Mínil jsem to tak, že nyní jsou specialisté více vázáni na potřeby oddělení nemocnic a méně času jim zbývá pro ambulance.

anonym

… no, a do Brna nemám až tak daleko. 🙂