JájsemRaibek

Je víc generálů?

Zajímalo by mě zda-li je víc generálů? Našel jsem např. armádní generál, brigádní generál atd.
Ale o to nejde. Slyšel jsem tříhvězdičkový generál, čtyřhvězdičkový generál. Co je to tedy za hodnost a proč ne např. brigádní generál?

Nejlepší odpověď
gecco

AČR:

  • … brigádní generál

** … generál major
*** … generálporučík
**** … armádní generál
Pokud jde o ´americké generály´, pak čím více hvězd, tím vyšší generál, maximum mají, pokud vím, 5*…

Další odpovědi
Emefej

V různých armádách se mohou generálské hodnosti lišit. V AČR viz gecco, v ČSLA to byli: generálmajor, generálporučík, generálplukovník a armádní generál.

Děda Louda

Nejvíc je generálů hvězdné pěchoty.