Je vhodné začínat větu slovem aby? Aby oheň vzplál, je nutné přichystat následující věci.

Nejlepší odpověď
annas

Každá věta (souvětí) má určité východisko a jádro. Záleží na kontextu, tedy na návaznosti.
Pri vaší formulaci samostné věty, (myšlenky), považujete za důležitější to, že musíte přichystat … jádrem věci jsou věci.

Když začnete opačně … je nutné ..... jádrem, tedy tím důleežitějším, je vzplanutí ohně.

Obě varianty jsou možné.

Další odpovědi
briketka10

myslím, že to nevadí, znělo by to zváštně, kdyby věta začínala opačně..
Je nutné přichystat následující věci, aby oheň vzplál.

je to, ale otázka pro Annas !

Damiana

Aby nebo proto aby, kvůli tomu aby. Aby vzplál oheň, aby oheň vzplál, kvůli ohni, apod. V této větě, kterou jsi uvedla nevidím žádný problém.

IK

Pokud „aby“ není v každé z následujících vět také, tak na tom není nic nevhodného, ale můžeš větu formulovat i jinak aby se neopakovala slova.
„K rozdělání ohně si přichystáme…“
„Oheň vzplane pokud máme již přichystáno…“