Otazník123

Je vhodné v těchto situacích pozdravit konkrétního člověka znovu?

Určitě se to stává i vám. Jdete někde po městě a potkáte známého, souseda nebo třeba starého spolužáka. Pozdravíte a jdete dál. Za hodinu se vracíte domů a cestou míjíte toho stejného člověka znova. Já osobně tyto situace nesnáším. Nikdy nevím jak se zachovat. A tak většinou i po tak krátké době pozdravím znova. Někdo pozdrav opětuje, někdo třeba jenom kývne hlavou a podruhé už nepozdraví. Stalo se mi, že jsem takhle potkal souseda ze vchodu třeba třikrát za den. Vždy jsem automaticky pozdravil ale cítil se hrozně trapně. Jak tyto situace řešíte vy? Je vhodné pozdravit jednoho člověka třeba i několikrát denně?

Nejlepší odpověď
elkon

Stačí jen se usmát, nebo prohodit pár slov. Třeba „máme na sebe štěstí“.

Další odpovědi
Kepler

Řeším to většinou úsměvem nebo pokývnutím. Když je to potřetí, tak to mívám často nějakou poznámku, jako: sakra, my si něco dlužíme? Nebo: vás je taky plné město…😊

Ametyst

Podruhé nebo potřetí se široce usmeju a řeknu: Máme asi stejný jízdní řád. 🙂

Emefej

Za mě tento problém vyřešila stařecká demence. Já si nepamatuju, koho jsem toho dne už potkal a koho nepotkal.

paul1

Já zdravím i víckrát, tedy pokud se potkáme až za nějaký čas, ne za pár okamžiků.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.