kazisvět

Je vhodné použít antimech společně s dosetím trávy?

Po použití vertikutátoru jsem zasypal zahradu antimechem, protože se v trávě objevilo hodně mechu. Mohu zároveň dosít trávu na holá místa, nebo raději nějakou dobu počkat?

Nejlepší odpověď
mosoj

Klidně ji dosejte a zároveň přihnojte.
Je řada přípravků kde je antimech ( síran železnatý a hořečnatý) smíchán s hnojivem.
Antimech ničí mech a hnojivo zase podporuje růst trávy.

Další odpovědi
čárlí

Vertikutátor mech vyhrabe tak je dobré s použitím antimechu určitou dobu počkat do doby, kdy mech začně znova růst. Účinnost antimechu není na celou vegetační sezonu, proto nepoužívat zbytečně brzy. Trávu klidně sejte, i když máte už rozprášený antimech v doporučené dávce, nevadí to.