Je vhodné po ránu hned ustlat postel nebo ne?

Nejlepší odpověď
Psychotic

Postel není vhodné stlát nikdy – alespoň ze zdravotního hlediska. Stlání postele je pouhý rituál – a ten můžeš provádět, kdy chceš.
Doplňuji:
V ustlané posteli se snáze množí zdraví nebezpeční roztoči. A to nebereme v potaz ztrátu času a v pozdějším věku možné namožení zad 🙂

Další odpovědi
Funna

Matrace a peřiny (ač se to nezdá) jsou po spánku navlhlé (nechci říct přímo propocené), prostě potřebují proschnout a vyvětrat…takže ranní stlaní by mělo spočívat v tom, že je protřepeš (peřiny) a naskládáš tak, aby se co nejméně dotýkali matrace, ale měli co nejvetší plochu s přístupem vzduchu…samozřejmně úplně nejlepší je někam peřiny pověsit, ale to vždy nejde, takže je na postel jen tak ledabyle naházíš…v žádném případě není vhodné strkat je do peřináče, nebo přes ně přehazovat ozdobný přehoz…
Doplňuji:
zapomněla jsme napsat, že ta ranní vlhkost a zahřátí peřin jsou úplně ideálním prostředím pro množení roztočů…

ReHu

Mám stejný názor jako funna.
Vyvětrat pokrývku i matraci je potřeba, ne-li nutné.

iceT

Nestele-jednak proto,že večer tam stejně vlezu znova a pokud jde o estetickou stránku věci,v ložnici nemá návštěva co pohledávat.

Pepa25

Ano. Z estetického hlediska určitě, a také z praktického: peřinu provětráš, pokud něco najdeš na prostěradle -co tam nemá být- vyhodíš … 😉

Davson12

pravděpodobně ano :)

marci1

Ne, není. Polštář i přikrývku je nutné nechat vyvětrat, a proschnout ( jsou vlhčí ).
Přikrývku přehodíme přes pelest, tak aby na místě, kde leželo tělo, bylo prázdné místo k „vyschnutí“. A peřiny co nejčastěji větrat ( v okně, na balkóně, na zahradě ). Kdysi se to dělalo běžně, dnes to již dělá málokdo. 🙂