Neutrolobit

Je vhodné konzumovat proteinové (bílkovinné) nápoje (izoláty), když zatěžuji svaly pouze při výkonu práce?

Chci svému tělu dodávat bílkoviny z proteinových nápojů a využít je ke stavbě a obnově buněk, ke tvorbě enzymů, hormonů a ochranných látek. Stručně řečeno trochu si vybudovat svalstvo. Ale nebydlím poblíž a nemám čas dojíždět do posilovny, takže své svaly zatěžuji pouze v práci při doplňování zboží v obchodě. Je tato fyzická zátěž dostatečná pro tvorbu svalové hmoty? A mohu proteinový nápoj (izolát s vyšším obsahem bílkovin) uplatňovat jako rychlou náhražku snídaně? (na snídani také nemám po ránu čas). Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
da ny

Ke vhodné odpovšdi se budete muset dopracovat získáním informací o stravě, doplněné vhodnou formou proteinů (k Vámi zvolené cestě mám zásadní výhrady), pro budování svaloviny (přer a po fyzické zátěži sportujících a návštěvníků psiloven.

Držte se obecně známých zásad. Denní potřeba bílkovin pro člověka je 1g proteinů na 1 kg hmotnosti (to je ideální). Přírodní forma je zdravější, přirozenější. Ovšem, ne každá 80 kg osoba sní např. 400 g masa denně…
1 – 1.5 g proteinů na 1 kg hmotnosti je vhodná dávka. 1,8 – 2 g na 1 kg hmotnosti už může být (při dlouhodobější konzumaci) nebezpečné zatížení organismu (ledvin a jejich selhávání).
Tato vyšší dávka proteinů (2 g) vede k redukci hmotnosti = hubnutí !!!
Nemám představu, jak vysoké je fyzické zatížení při výkonu Vašeho zaměstnání (s ohledem na vhodné podání proteinu před a po výkonu např. v posilovně).

Nápoj jako náhrada snídaně se mi jeví jako nevhodný.
Zvolila bych raději např. sacharidy ve formě ovesné instantní kaše (půlku) s polovinou vhodné kaše proteinové (mix). Pokud máte ráno nedostatek času na snídani (zalijete horkou vodou, necháte nabobtnat a zbaštíte). Je to zdravější a levnější varianta…. (obilninová kaše 5 – 20 Kč, proteinovou kaši či koktejl s optimální dávkou poroteinu seženete od 15 . 20 Kč).
Po samotné proteinové snídani (nápoj, kaše) budete mít brzy hlad a podáte mizerné pracovní výkony
😁. Chce to pak brzy sníst svačinu….
Bez dostatečných informací si s doplňovanými proteiny nemusíte vždy vybudovat svalovou hmotu. Můžete (bez cvičení) hubnout, o svalstvo se ochudit a můžete si přivodit zdravotní obtíže.

Další odpovědi
Kryšpín

Samozřejmě výrobci potřebují odbyt

quentos

Kryšpín: na to, jestli výrobci potřebují odbyt, se ale tazatel neptal.