Tw!st

Je vhodné jít na trénink, když jsem nachlazený?

Jsem nachlazený, mám ucpaný nos a bolí mě v krku. Zvýšenou teplotu ale nemám. Je vhodné jít na intenzivní trénink, který trvá 50–70 minut a pravděpodobně se u něj dost zapotím? Říkám si, že taková rýmička nic není a šel bych, jenže na druhou stranu nechci pak 14 dní ležet s horečkami. Mohlo by se mi to tréninkem zhoršit, nebo naopak se spíše budu cítit lépe?

Odpovědi
marci1

Pokud se necítíš úplně fit, tak trénink nepřipadá rozhodně v úvahu. 🙂

Kepler

Moc bych to nedoporučoval, imunita je oslabená a fyzická zátěž by vše mohla zhoršit.

Edison

Poraď se se svým lékařem. Já osobně bych to nedoporučoval hned z několika důvodů. Mimo jiné proto, abys bacily nešířil! To by měla být tvá prvotní ohleduplnost ke svému okolí.