Marky Stark

Je vhodné dát učitelům na konci školního roku víno?

Dobrý den, potřebovala bych poradit, v rámci rozloučení deváťáků se základní školou bychom chtěli dát učitelům víno. Je to dobrý nápad, nebo to bude považováno za drzost? Potěšilo by Vás, jako učitele, dostat víno.

Nejlepší odpověď
Kepler

Proč ne? Ale mělo by to být víno dražší, nejméň za 3 stovky a v dárkovém balení.

Další odpovědi
ivzez

Podle mne to vhodný dárek není,
alespoň v budově školy ne.

Problém je hned ve dvou věcech:

(1)
Na pracovišti se nesmí pít alkohol (a školy jsou jedním z poměrně
mála zaměstnavatelů, kteří na dodržování tohoto zákazu trvají).

(2)
Víno vám nesmí nikdo prodat.
Tzn., že by je museli vybrat a koupit rodiče, kteří by je
měli přinést (neměli by předání vína svěřit nezletilým).

Pokud byste rozloučení s učiteli uspořádali mimo školu,
mohlo by to být i jinak. Odhaduji, že by vás učitelé mimo
školu nezpovídali, kdo vám víno prodal.

aliendrone

Myslím, že to není na závadu – pokud je to DOBRÉ víno. Může se složit celá třída a lehce pořídíte lahvinku za 1500Kč (minimálně za 1000, aby to mělo dále popisované efekty!), která neurazí ani abstinenta (jednoduše ji pak v případě nezájmu může velmi snadno „poslat dál“ tomu, kdo ji ocení!) Tudíž DOBRÉ víno je VŽDY vhodný dárek!! (v téhle cenové kategorii už je celkem fuk jaké konkrétně bude – všechny jsou jakostní a je už na uživateli , jak s ním naloží – jestli k rybě nebo masu atd.)

ivzez má formálně pravdu, jenže nikde není napsáno, že víno učitel musí vylemtat ve škole (takové lepší kusy se pijí při určité příležitosti – třeba večeře v 2, rozhodně ne na lavičce v parku), ohledně prodeje je fakt, že se mladistvým prodávat nesmí, řeší to internet (zásilku převezmou rodiče – ideálně by některý zkušený rodič ji mohl i vybrat, ty jim dáš peníze na zaplacení) a přenosem láhve do školy a předáním DOSPĚLÉ osobě žádný předpis pokud vím neporušuješ (obzvláště pokud o tom rodiče ví).

ROZHODNĚ je to MNOHEM LEPŠÍ volba, než koupit v květinářství nějaké koště a k tomu bonboniéru – trapárenský evergreen (i když kantoři jsou otrlí a zvyklí)! ;) :D :D

Edison

Za celou třídu.. bych v tom asi problém neviděl. A znáte učitelův vkus? Neurazíte asi žádnym, ale víš jak… Pokud se trefíte do vkusu, to je teprve dárek.

Kajoch

Klidně…málokterý kantor víno nepije a pokud to bude alespoň trochu kvalitní láhev tak za mne,doporučuji.