Neonka

Je vhodné, aby na dítě, které se teprve učí mluvit, hovořil každý člen rodiny jinou řečí ?

Nejlepší odpověď
annas

Mám v rodině – dítě mluví česky, maďarsky i slovensky. Rozumí a domluví se. Dítě se snadno učí jiné jazyky.

Další odpovědi
hanulka11

Znám takové případy a dítě si zvykne a nečiní mu to potíže.Vyrůstá v tom a sžívá se s potřebou domluvit se i více jazyky.

irij

Ano, je to velice vhodné pro budoucí život, dítě to zvládne.

led

Čím skôr sa učí jazyky, tým je to pre dieťa ľahšie. Je pravda potom sa niekedy pletie s rečami, ale časom sa naučí aj rozlišovať.

Bude asi ako „Prešburák“ (starý predvojnový bratislavčan hovoril nemecky-maďarsky-česky a niečo slovensky), ktorý prišiel do Viedne a nevedel si spomenúť, ako sa po nemecky povie „Tischdecke“ (obrus) 🙂