Adula.57

Je vhodná výuka ve vytopené škole?

Dobrý den,
ode včera máme vytopenou školu a teď je to tam celé mokré, padá omítka, hrozně to tam smrdí a protože se tam neustále větrá a netopí se, je tam hrozná zima. Je vhodné, aby tam probíhala výuka celý den? Protože probíhá i v těch promáchaných třídách. Pokud je to špatný, je možný tam anonymně zavolat nějakou kontrolu?
(Omlouvám se, ale nevím do jaké kategorie tato otázka patří.)

Dobrodružství to ani moc není. Mám pár dnů před maturitou a v těchto podmínkách se nedá ani soustředit na opakování. K tomu je většina lidí každou chvíli nemocná, protože škola vůbec netopí. Už tak máme vysokou absenci a tohle tomu moc nepomůže.

Nejlepší odpověď
Kepler

No, hygienickým podmínkám to asi neodpovídá, ale možná by bylo vhodnější nejdřív oslovit ředitele s poukazem, že je ohroženo zdraví dětí i učitelského sboru…A když se přidá více kantorů, bude to mít naději na úspěch.

Další odpovědi
zjentek

Vhodné to nejspíše není, ale můžeš to brát jako dobrodružství, kterých tě v životě zas tak moc nepotká.

Hlada

To, že je škola poškozená, nepochybně všichni vědí a dělají vše pro to, aby se mohlo učit zase normálně. Žádný anonymní telefonát ani žádný úředník nepomůže budovu vysušit nebo postavit okamžitě novou. Berte to jako praktickou přípravu na skutečný život, ve kterém nikdy nic neprobíhá ideálně. Buďte rádi, že se aspoň nějak můžete učit. Pokud máš lepší řešení, navrhni ho neanonymně.

zzzzz

Můžeš požádat zřizovatele školy o kontrolu. U SŠ je zřizovatelem kraj, takže se obrať na krajský úřad.

Drap

O tom, zda je výuka v těchto prostorách vhodná či nikoli, rozhodne vedení školy. Pokud se ti to nelíbí, můžeš zavolat na hygienu.