Dex

Je vězení v Česku tak hrozné, jak vidíme v amerických filmech?

Vím, že v amerických filmech není české vězení, ale myslím ten styl…

Nejlepší odpověď
klumprt

Potkal jsem se s několika odsouzenýma, několikrát jsem v base byl pracovně a párkrát na návštěvě.
Řekl bych, podle toho, co jsem slyšel z vyprávění, že nejhorší tam je ta nekonečná nuda a to, že jste na poměrně malém prostoru nuceni pobývat s opravdu hloupými lidmi. (Což vám ovšem nemusí vadit, pokud jste sami debilní.)
Ti lidé nejsou ani tak nebezpeční (on si tam málokdo nějakým agresivním chováním chce prodloužit pobyt), jako spíš, že s nimi prostě neexistuje žádná rozumná domluva.
Celkově mám za to, že normálně psychicky odolný člověk může přežít několik let českého vězení, aniž by ho to trvale poznamenalo. Na druhé straně jsem nepotkal ještě nikoho, kdo by se tam chtěl vrátit.

Další odpovědi
dědapetr

Proti Americkému vězení je naše vězení procházka růžovým sadem.Zkušenost od kamaráda který si to zkusil v Americkým a i v našem vězení.

Kulpix

Mají tam lepší lodmínky a lepší vybavení, než mám já v pokoji.

bububabu

Asi jak kde a kdy,
známí říkal že u nás ve vězení to byl horor, už nevím kde to přesně před 15–20 lety byl, ale že normálně tam jel fet, rvačky na denním pořádku, kdo co chtěl tak si od bachaře koupil za nehoráznou sumu, drogy, telefony, kuřivo, jídlo atp. Žádné kontroly, vězni byli v neustálém styku, nebyli zavření v celách, zavřené bylo jen jejich křídlo, ale také žádná zdravotní péče, nechali ho s bolestí zubů několik týdnů, pak ho opilý zubař prohlížel, žádné plomby ale rovnou vytrhnout bez umrtvení! Žádné léky na bolest!
Soudce naznačil že když mu dá peníze tak ho neodsoudí nebo mu dá nějaké výhody nebo tak něco!
Byla tam hierarchie kde ten nejsvalnatější vše řídil, mrtví vězni z předávkování nebo ubití se váleli po chodbách, všude krev, špína, zvratky a nikdo to nemusel uklízet. Když měla přijít kontrola nebo tak něco, tak tam je prý ani nepustí, a nebo oni zavřeli oči? to se neví!…
Dneska je to jiné a nebo se o tom stále neví, každopádně to že bachaři prodávají zboží věznům je známá věc!

anonym

nikdy jsem tam nebyl, takže nevím, ale recidivisté se tam rádi vracejí, takže to nemusí být až tak hrozné. americké vězení ve filmech bude vykreslené stejně jako celá Amerika. rozhodně bych z vězení vyndal posilovny. venku se posilka platí a oni jí mají zadarmo a člověk by se měl v kriminále napravovat a ne posilovat cokoliv.

Drap

Nebyl jsem ani v jednom takže porovnání je obtížné. Podle toho, co se člověk občas dozví, vidí fotografie a podobně, tak někteří s jdou do vězení opravdu odpočnout a mají tam takové podmínky, že je nutné se zamýšlet nat tí, zda nedostali trest za odměnu.

Nuk nuk

Ani já jsem uvnitř nebyla. Z fotek má člověk dojem, že je to takový docela slušný hostel. Možná se ale mýlím.

Lgee

Nevím ale v některých zemích je vězení luxusnější než 4* hotel.