Rokio

Je vězení služba? Co myslíte?

Nejlepší odpověď
dudu

Určitě ne. Jedná se o nápravné zařízení, čili represivní nástroj společnosti. Za komoušů byl součástí pozdravu pohraniční stráže citát „sloužím lidu“ a pak na čáře stříleli po svých spoluobčanech. Kam bys zařadil např. kata? Kdysi věhlasné lidové milice byly nazývány pěstí dělnické třídy. Byla to služba když v srpnu roku 1969 v Brně stříleli do demonstrantů?
Rokio uvědomuješ si, že některé tvoje dotazy jsou natolik provokativní, že se za ně v běžném občanském životě dává před hu-ústa?

Další odpovědi
led

Rokio, keď sa tam dostaneš, to rýchlo zistíš. Hierarchia väzňov je ako vidíš aj vo filmoch.
Alebo máš na mysli lekársku službu, strážnu službu, alebo…?

autacek

Je to služba lidu. Paradoxně si ale tu službu musí zaplatit sami vězni.

helcaify1

Myslím si, že je to služba státu/lidu :)

Kepler

Otázka je položena nepřesně. Vězení je budova k ubytování vězňů (správně věznice) nebo forma trestu. Takže to nemůže být služba. Službu vykonává tamní personál, který to má i v názvu: Vězeňská služba ČR.

Danina65

Záleží na tom z které strany mříže stojíš.

anonym

je to služba pro ty, kteří ve vězení nejsou.