Rokio

Je vězení očistec a psychiatrická léčebna peklo?

Samozřejmě to myslím v přeneseném významu. Basa je totiž jen dočasně a psychiatrie může být navždy.

Odpovědi
Filip84

Ani jedno z míst určitě není „příjemné“, to je asi jasné.

Není věznice, jako věznice. Samozřejmě, všecky mají něco společného, jako že jsou přeplněné, podfinancované, ale tím Schluß. Jsou věznice, řekněme, horší, jako Horní Slavkov, a jsou věznice lepší, jako Hradec Králové, nebo Brno. Neliší se příliš vybavením, i když i v tom jsou drobné, ale podstatné, rozdíly, ale liší se lidmi v něm. Zatímco v Horním Slavkově je obecně „černo“ (je tam opravdu hodně Cikánů), tak v Brně si odsouzené vybírají. Rozdíl je, samozřejmě, i třeba v šanci na podmínečné propuštění, nebo na přerušení výkonu trestu na krátkou dobu (podívat se do města, domů). Tedy alespoň to píšou samotní odsouzení, musíš se v tom hodně prohrabat, jsou to velcí pohádkáři, nicméně něco na tom bude.

Psychiatrická nemocnice je nemocnice, jako každá jiná. Jistě, pokud tam, jak Ti píše Jirka, skončíš na uzavřeném oddělení, no tak je asi více, než jasné, že to tam nebude zrovna Hilton, a asi se Ti tam opravdu nebude líbit, už jenom proto, že si to uzavřené oddělení nevybereš. Ale jinak znám pár lidí, co byli v psychiatrické nemocnici dobrovolně, na skupinovou therapii atp., a nemohli si to vynachválit!

Všecko je o lidech a Tvém přístupu. Když se na to budeš dívat tak, jak to popisuješ: bude to peklo na zemi obojí. Když se na to budeš dívat positivně, můžeš být i příjemně překvapen.

Drap

Ne, neni.

jirka F

Já bych ti jako příklad přál skončit na uzavřeném oddělení. A jíst slupky mandarinek protože nemůžeš si ani zajít do obchodu. Takže není to peklo ale je to tam velmi nepříjemné.

Dochy

Ne a Ne.

Filip84

JirkaF: Oni Ti tam, na tom uzavřeném odd. psychiatrické nemocnice, nedali najíst? 🙂

jirka F

Dali, ale když jsem měl na něco chuť tak jsem se musel spokojit s mandarinkou.😏