Rokio

Je větší propast mezi podřízeným a nadřízeným, nebo mezi žákem a učitelem?

Nejlepší odpověď
Drap

Byl jsem i žákem, i podřízeným, také nadřízeným a nikdy jsem žádnou propast neviděl.

Další odpovědi
Anikitos

Mezi žákem a učitelem.

Úkolem nadřízených je vést lidi, jít jim příkladem inspirovat je atd. I když se často vedoucí/manageři různých oddělení chovají arogantně, povýšeně a jednají na základě emocí (agresivně), tak i přesto je ve firmách víc vedoucích, kteří se chovají tak, jak se mají vedoucí chovat a mají k ostatní osobní vztah.

Sice učitelé by taky měli jít příkladem atd., ale tohle je vzácný případ, totiž, že by učitelé a žáci měli dobré vztahy, že by šli učitelé příkladem, nebo je podnítili k učení.

Je to samozřejmě individuálně, záleží na učiteli a na vedoucím, ale když to teda zevšeobecním, tak je větší propast mezi žákem a učitelem. U vedoucích a podřízených ani žádná propast být nemusí.

hapiky

Bys měl napsat, orientační časový úsek, jakože od dob Marie Terezie, nebo od první republiky a dnes?

Kelt

Ujasni si pojmy. Učitel učí žáka, vychovává ho, je mu příkladem. Nabyté zkušenosti předává dále. Až se žák něco naučí a někde pracuje, tak má nějakého nadřízeného, kterého poslouchá, a dělá to, co je třeba. Ten více vpravo z dané dvojice je zkušenější, odpovědnější. Ve škole je učitel starší, nadřízený v práci může být klidně mladší než podřízený.