Andy.vlk

Je věta správně?

Potřebuji poradit s touto větou:
Odrazil se svými tlapami, až hlína a jehličí odlétly.

Je před až čárka? A je správně y ve slově odlétly? Prosím poraďtemi moc vám děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Interpunkci máte správně. Dvě věty – v každé jedno sloveso (přísudek slovesný), takže musí být odděleny čárkou, protože nejde o vybrané spojky v souvětí souřadném, před nimiž se čárka nedělá. Je to souvětí podřadné, první věta je hlavní, druhá vedlejší.

Ve druhé větě – hlína a jehličí odlétly – Podmět tvoří podst. jm. ženského a středního roku a předchází před přísudkem, proto shoda – odlétly.

Další odpovědi
Lenjička

Čárka je dobře protože jde o větu vedlejší. Odrazil se tlapami jak? Tak, až hlína a jehličí odlétly. 🙂

Salvaje

Podle mě je to správně.

EMgi

odlétly je správně,protže-ta hlína-ta žena–ale stou čárko nevím jistě ale myslím že v tomto případě by tam mohla být ;)

Outcast

Jen taký detail…Co například.. Odrazil se pomocí svých tlap?…