mosoj

Je vesmír starý, nebo mladý?

Vesmír není věčný. Na to jak zanikne je několik teorií z nichž v současné době je považována za nejpravděpodobnější „tepelná smrt“.
Až nastane tepelná smrt, nebude minulost ani budoucnost.
Toto by se mělo stát ale za opravdu!! nepředstavitelně dlouhou dobu mnoha bilionů let. Z tohoto pohledu je současný vesmír miminko.

http://videaces­ky.cz/video/jak-zanikne-vesmir

Nejlepší odpověď
Lamalam

Z lidského pohledu je starý, ale co je 14 miliard let proti věčnosti…

Další odpovědi
Kepler

Jsoucno, neboli vesmír nezná pojem času. Je věčný, ale může se proměňovat.

Lgee

Je starý 14 miliard let a ještě 14 miliard let tu zhruba bude existovat :'(

hapiky

Jak řeklo hodně vědců: Vesmír se nachází v nejlepších letech. Velmi příznivé období pro vývoj života, hvězd, galaxií. Jen by se mohlo trochu zpomalit to rozpínání vesmíru.

Smode

Ze zjednodušeného lidského pohledu je mladý a právě v rozpuku – někde jakoby na vrcholu sinusovky. Z pohledu mnohých vědeckých teorií však např. existuje Země na které jsme žili před dvaceti, čtyřiceti(atd.) lety a je to tam stejné jako tehdy a stejně reálné jako to že teď čtete tuto větu, akorát jsme tam prostě mladší(a někteří nejsou). Tedy z pohledu tohoto vesmír spíše je než byl a bude – proto pokud bereme v úvahu tento pohled, nelze otázku vůbec položit.