Avatar uživatele
Pokročilý

Je vesmír přátelský nebo nepřátelský?

Doplňuji:
Přesně tak, u vesmíru nelze říci špatný nebo dobrý a my jsme jeho součástí. Takže doplňuji: Je pro Vás svět přátelský?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Promiň, špatná otázka.
Vesmír zůstane vesmírem, se všemi klady i zápory pro planetu(y). Nelze říct špatný/dobrý.
Pouze člověk, pro mne jen z nepřirozené, lidské ješitnosti to dokáže takhle hodnotit.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Človek je súčasťou sveta, vesmíru, kde prebieha neustály vývoj so všetkými sprievodnými javmi. Buďme realisti a berme vesmír taký aký je, so všetkým, čo do neho patrí.
Za nepriateľské pre nás, môžme považovať len to, čo sa nezlučuje s naším bytím, s našim životom.
Pohľad "nepriateľstva vesmíru" je len náš pohľad na Vesmír, ktorého sa bojíme, pretože je to pre nás veľké "Neznámo". Ale prvé nesmelé krôčky už zanechali stopy v našom najbližšom okolí (na dosah ruky) a ukázali, že Vesmír vie byť aj priateľský.


Avatar uživatele
Zlatý

odpovídám pozdě, ale přála bych si,
aby byl, našla jsem jeden zajímavý
projekt a kdybych mohla ráda bych se
na něm podílela, když píšou, že se to
dá z domu na svém PC :)
je to projekt na výzkum vesmíru a jestli v něm žijí mimozemské civilizace

SETI@Home - každý může pomoci na svém počítači zpracovat určitou část dat, zachycených velkým radioteleskopem. Nemusíte nic zvláštního dělat - jen máte na počítači spuštěný speciální šetřič obrazovky, který v době, kdy váš počítač není využíván, zpracovává speciálním programem jednotlivé "porce" dat, které si stahuje z Internetu. Automaticky rovněž odesílá výsledky zpracování. Jiná skupina, SETI League, se zabývá technickými aspekty SETI.
zdroj:http://www.novadoba.estranky.c z/…


Avatar uživatele
Bronzový

Součástí vesmíru je i každý jedinec. Jaký jsi, takový je i vesmír. Vesmír je takovým jak ho kdo vnímá. Když řekneme, že je zlý, máme pravdu, když řekneme že je ptřátelský, máme taky pravdu. Vesmír si dělá co chce. Na zemi např. zahubil civilizace vyspělejší než je současná. Proč se tak stalo neví nikdo. A může to přijít zas a začne se od nuly. Lepší je takto globálně neuvažovat a soustředit se na svoji zahrádku, školu, práci, byt, auto, milenku.


Avatar uživatele
Zlatý

Mám za to, že teoreticky je neutrální, takže potom to je tak, že jaký si to uděláš, takový to máš.


Avatar uživatele
Bronzový

ad Doplněna: Přátelský v jakém smyslu? Jestli jde o přežití lidstva, tak je přátelský tak na 100%. Jestli jde o přežití jedince, tak přátelskost bude asi nižší (procentuálně si nedovolím odhadnout). Nebo víš o nějaké jiné planetě, kde by životní podmínky byly lepší než na Zemi? Dej mi souřadnice, zaletím tam na čumendu :)


Avatar uživatele

Ahojky. Jestli Tě chápu správně, tak narážíš na Jiřího Vokáče Čmolíka. To je úžasný člověk. Po jeho videu snad každý musí pochopit, že je daleko lepší vnímat vesmír, který konkrétně mne a ostatní obklopuje, jako přátelský. Pokaždé je to o vlastním přístupu - co mám v sobě, vyzařuji i navenek. Jak chci svůj život brát, je jenom má volba. Je mé rozhodnutí, zda svůj život budu brát jako řadu průšvihů, pádů a neštěstí, jestli si dovolím připustit, že jsem nešťastná, zklamaná a neúspěšná. Také je má volba rozhodnout se přijmout životní zkoušky jako zkoušky, nebo jako trest (ale od koho by to měl být trest a za co).
Překážky do života nepřicházejí jenom slabým, protože ti by je nedokázali řešit. Nejsem životní břídil. Mám svůj život zatraceně ráda a nevnímám ani částečné neúspěchy negativně. Můj vesmír je přátelský. Já ho "mám ráda a on má rád mne".

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3288
Zlatý quentos 1446
Zlatý mosoj 1404
Zlatý Drap 1263
Zlatý Kepler 1027
Zlatý led 743
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 683
Zlatý Lamalam 664
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.