zjentek

Je verbální napadení důvodem k volání o pomoc na tísňovou linku?

Někdo třeba na náměstí se ke mě připojí, respektive ke společné chůzi, a mele a mele slova (ať už klidným hlasem a nebo nedejbože řve), které mohu považovat za verbální napadení. A za nic nezavře tu mordu, i když už jdeme druhý kolečko.

Kelt- no jo, ježe co když ten druhej jinam než já jít nechce? Možná jsi v tomto smyslu nepřesně pochopil slovo- připojí. Připojí se = nemusí nutně jít o osobu, kterou znám.
Moc se to neděje, ale i toto může člověka potkat a hlavně- bezdůvodně.

Nejlepší odpověď
VeRe1983

Opravdu nepředpokládám, že by tohle jednání mělo být v pořádku. Takže bych na něj ty policajty zavolal. Protože jsem dotyčným obtěžován a je zasahováno do mých práv.

Další odpovědi
sesednizkola

Kelt otazku nepochopil zda se , ale nevadi, pokusim se odpovedet ja.

Jiste , je to duvod volat tisnovou linku. Ta je totiz pro lidi v tisni, pro ohrozene lidi. Pokud ti nekdo vyhrozuje, treba ze si na tebe pocka nebo cokoliv, je to trestny cin a plnohodnotny duvod volat tisnovou linku. Nikdo te rozhodne nemuze ohrozovat ani obtezovat …nijak! Stat ti pomuze. Musi ze zakona!:)))

Kelt

Jak by se ti libilo, kdybys s někým šel a pořád mlel a on na tebe zavolal tísňovou linku, že ho omezuješ? To odpovídám otázkou.
Pokud s někým jdeš, tak ho nemusíš poslouchat a nemusíš s ním jít, můžeš jít jinam.

arachis

To už není jen verbální, to už je omezování osobní svobody. Pokud nedostal svolení vstupu do soukromé zony cca 50cm. Ale pokud jste se "smířil " s jeho přítomností, tak hold musíte i dobrovolně poslouchat nesmysly, nebo to slovně ukončit nebo se dát na útěk :D