Sůwa

Je ventilátor na WC napojen na světelný, nebo zásuvkový okruh?

Jak je to v případě, že je osvětlení i ventilátor ovládáno jedním dvoupáčkovým vypínačem? Dva přívody, nebo jeden přívod k vypínači?

Nejlepší odpověď
honza19hk

jak kde,v panelácích to bývá samostatný okruh s časovým relé. když vlezeš na WC je tam tlačítko a tím zapneš větrák na střeše paneláku .pak to běží cca 2minuty a pak to relé vypne.Je to automat ,ty to zapneš ale samo se to vypne. Mámě jsem to udělal na fotobuňku. Takže nemusí zapínat vypínač.

V baráku by to mělo být na světelný(záleží na odběru motoru větráku) a nebo to může být jako samostatný okruh.Abys nemusela třeba pro zapnutí větráku rozsvěcet,např ve dne když je na WC okno.
Doplňuji:
jinak do vypínače jeden přívod a 2 vývody-jeden na větrák a jeden na světlo.

Další odpovědi
brillant

jeden přívod k vypínači

Michal Kole

většinou na světelný, aby se zaplo odvětrávání, automaticky, jakmile vlezeš do záchodu a než začneš „pracovat na smradu“.

Dnes jsou různá časová relé, že větrák běží ještě 5 minut po tom co odejdeš a zhasneš