paul1

Je velmi pohodlné hodit svoje selhání na nějakého nepřítele?

Propagandou se dají šířit různé lži. Například komunisti tvrdili, že za všechno zlo mohou kapitalisti. Nacisti zase, že za všechno utrpení lidstva mohou židé. Některé diktatúry tvrdí, že morálně prohnitý liberální Západ chce rozložit příslušnou společnost. Někde zase je to George Soros. V Británii před referendem byly šířeny lži o tom, že po vystoupení z EU tam bude lépe. Tyto lži se velmi těžko vyvrací.
Mimochodem překvapilo mne, že v Británii mají tak špatně ošetřeno referendum. Pro výsledek jim stačí jednoduchá většina, ne většina kvalifikovaná, která je objektivnější (60%).

Nejlepší odpověď
PepasAvalonu

S tím morálně prohnilým Západem docela souhlasím a netvrdí to jen nějaké diktatury. S liberálností se to nemá přehánět ani se svobodami jedince, které až hraničí s egoismem a omezování práv ostatních na úkor práv jedněch. Jsou až tak demokratičtí, že jsou ochotni tu demokracii šířit násilně všude po světě. O volných mravech raději nic psát nebudu. 😛
Je pohodlné vinit ostatní. Nic nového, tak to lidé a společnost dělali vždy. Výmluvy, osočování a svalování viny.

Další odpovědi
zjentek

Zas tak pohodlné to není, totiž nepřítel nebude naše selhání tolerovat. Mnohem pohodlnější je hodit selhání na přítele. Proto taky nemohou fungovat ani unie, zejména ty přátelské.

Kepler

Bohužel, to už patří k povaze člověka. Západ rozhodně ale není tak prohnilý, jako „nové demokracie“. Když má průšvih nějaký západní politik, tak většinou dobrovolně odstoupí. U nás ne, každý se drží svých lží a pochybení, jako hovno košile. K tomu všemu, co o tom tady bylo zatím napsáno, dodám jen jediné: účel světí prostředky.

Pepa25

Je to tak pohodlné, že je to často první reakce (ve smyslu rčení, že nejlepší obrana je útok). Pak je na ostatních, aby reagovali: Ale pane XY, to co říkáte, je jen výmluva …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Kepler: Už se nemůžu dočkat, až odstoupí Nicola Sturgeon, která skotském parlamentu lhala a je v průšvihu až po uši. Drží se funkce jako vést košile. Jedí do předem prohraných soudních sporů a neposlouchá varování právníků. Typický to psychopat.

Pepa25

Nicola Sturgeon the most popular leader in the UK, poll finds: https://www.the­national.scot/new­s/19054486.ni­cola-sturgeon-popular-leader-uk-poll-finds/ Ne, ta opravdu neodstoupí 😉

Kepler

Lhaní zřejmě není bráno jako velký průšvih. Když se to vezme kolem a kolem, je to vlastně politická norma a nezbytnost a lže každý politik od Pekingu na západ až po Kalifornii.

Ametyst

Oprava: jako veš košile.