xiperio

Je velký společenský přešlap, když v luxusní restauraci jím jídlo příborem, který není pro něj určený?

Například, když si na dezert vezmu lžičku místo určené vidličky. Nebo je to tak, že člověk s vyšším společenským postavením, si může takové nedostatky dovolit, a nikdo se nad tím nepozastaví. (a myslím tím i doporučený oděv)

Nejlepší odpověď
annas

V luxusní restauraci byste měl k vybranému jídlo dostat i správné příbory. Jsou daná pravidla i pro jejich umístění. Stejně jako příbory postupně používat.

Dezert – pokud jde o moučník, jí se malou vidličkou, nebo lžičkou = dezertní lžičkou.

Jinak na předkrm jsou menší příbory, na hlavní chod větší.

Myslím si, že z rozložení příborů je poznat, jak se postupně používají.

Nikdo není neomylný, často vznikají trapasy. Záleží na vás, jak nedodržení etikety budete vnímat .Co si o vás myslí ten druhý, je jeho věc.

Pokud někdo nechodí pravidelně do luxusní restaurace, je dobré se rozhlédnout kolem.
Někteří hosté svůj nezdar vtipně komentují.

Jinak je jasné, že by host měl do takové restaurace vstoupil ve slušném oblečení.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.