nyjono

Je velký rozdíl mezi vlhčenými ubrousky a vlhčeným toaletním papírem?

Známá ho teď omylem koupila v Lidlu.
Chce ho do auta na utírání rukou.
Dík

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl jste konkrétní druh, na netu jsem našla jen hodnocení dětských vlhčených ubrousků.

Nikdy jsem vlhčený toaletní papír nekupovala, ale klidně bych jej používala i na ruce.

V odkazu najdete, kolik chemických látek najdete v ubrouscích.
https://radim­radi.cz/vysled­ky-velkeho-testu-vlhcenych-ubrousku/

https://www.ak­cniceny.cz/spo­trebitelsky-test/test-dnes-vlhcene-toaletni-papiry/
Testy vlhčeného toaletního papíru
--

Dětské vlhčené ubrousky mohou způsobit potravinové alergie
https://spotre­bitele.dtest.cz/cla­nek-6629/detske-vlhcene-ubrousky-mohou-zpusobit-potravinove-alergie

"Vlhčené ubrousky (a ve spoustě případů i vlhčený toaletní papír) se však vyrábí z netkané celulózy z dlouhých vláken, případně plastů.

Taková věc do kanalizace nepatří, protože se ve vodě nerozpustí ani po několika měsících. Naopak se v potrubí hromadí a postupně ho ucpává.

Takže oba výrobky se od sebe příliš nebudou lišit, možná vůní, samozřejmě tvarem.

https://blog.ma­ll.cz/rodina/nes­plachujte-vlhcene-ubrousky-do-wc-ucpavaji-odpad-254.html

Další odpovědi
orestez

Můj kloub na prstu přiložený ke rtům. To není omyl, ale počítání úspory. Jde jen o formát papíru a o nutném trhání. Prosím vás, jaký rozdíl. Obé splňuje jakési pravidla hygieny. Pevnost papírových vláken z recyklovaných materiálů je rozdílná. Pevnější papír vrstvený se víc lisuje, do pevnějších by se mělo přidávat disperzní lepidlo, o čemž pochybuji že by ho tam přidávali. Na utření ruk by nevadilo nic, vadilo by to při čištění interiérů aut, zvýšení prašnosti z polétavých vláken.

iceT

Dle mého není velký rozdíl. Jednou jsem koupila Clever vlhčený t. papír a rozdíl vidím v pevnosti. Dětské ubrousky se víc natáhnou.

mosoj

Nebude, pokud o první použiješ na ruce a ne naopak.

Daska54

Vlhčené ubrousky používám na ruce. Jsou pevnější a nemají se splachovat do záchodu. Vlhčený toaletní papír se splachovat může. Snadněji se rozloží. Neucpává potrubí.

GabulkaA

Já jsem moc ráda, že jsem na tuto diskuzi narazila… taky zrovna řeším. Do auta asi lepší vlhčený toaleťák, ne? I na ty ruce…

Kikulinka85

Vynikjající zkušenost mám s tímto https://www.ca­re4you.cz/x8557/be­lla-no1-kids-vlhceny-toaletni-papir-a-52-ks. Doporučuju.

GabulkaA

Je měkký? Co jsem já zkoušela, tak ty toaleťáky byly prostě tvrdé :(

nyjono

orestez, o jakém trhání a prašnosti to píšeš?
Vlhčené jsou naskládané systémem ZZ v obalu ( z 99%) a vůbec nepráší.