jirka F

Je velký rozdíl mezi spojením „asi ne“ a slovem „ne“?

Příklad č.1

Řídí se všichni zdejší uživatelé přesně podle kodexu?

odpověď

asi ne/asi ano

Je v tom velký rozdíl, když odpovím „asi ne“ a „ne“?

Nejlepší odpověď
ivzez

Je v tom rozdíl. Jak velký záleží na té které situaci.

Na otázku z příkladu můžete klidně odpovědět ano/ne.
Odpověď s „asi“ by byla na místě v případě nejistoty.

Další odpovědi
Arne1

Stará moudrost:
Když žena řekne „ani ne“, tak to znamená ANO. Když žena řekne „ne“, tak to znamená MOŽNÁ (= „asi ne“)

Kelt

Tak příklad . Byli jste někdy v Americe ? Ne . Vyhrál jsi něco ve sportce? Asi ne, nevím, nedíval jsem se. Takže když si nejsem jistý, pochybuji, řeknu asi ne a když vím, že se to nestalo, dám kategorické ne.

Kepler

V tomto případě jsou klíčová slova „všichni“ a „přesně“. Takže jediná správná odpověď zní NE! Kodexem a pravidly se neřídí ani admin…

quentos

Zhruba 1–49%.