Rokio

Je velký problém, když se člověk chová podle kultury jiného státu a ne podle kultury, která ho obklopuje?

Já například se chovám podle kultury viktoriánské Anglie a podle kultury Rakouska. Jeden můj příbuzný se obléká jako anglický džentlmen. Jedna osoba, které žije ve městě, kde bydlím, chodí oblečená jako Mikuláš.

Je tedy nenormální a jedná se o velký nešvar, když se někdo neřídí kulturou státu, ve kterém žije, ale chová se podle kultury jiných států?

A znáte někoho ve svém okolí, kdo nedodržuje normy kultury, která ho obklopuje?

Nejlepší odpověď
annas

Jak se to vezme. Většinou se pravidla jiných kultur liší od našich evropských.

Ale v poslední době se uplatňuje tzv. multikulturalismus, v němž by měla existovat vzájemné tolerance mezi zvyky či tradicemi jednotlivých etnik.,

Beru obyvatele jiných kultur tak, že uznávají jiné hodnoty než my, některé jsou pro nás nevyhovující, jiné je možné tolerovat..

Ale jde o to, aby i příslušníci jiné kultury brali na vědomi pravidla , která jsou nutná pro soužití a nejsou v rozporu se zákonem dané země, v níž žijí.

Žiji v Česku, chovám se v rámci tradice, neohrožují ostatní, nevybočuji.
Opakuji – snažím se dodržovat morální pravidla Desatera.

Co třeba u nás použít bulharské ano? Kdo by vám rozuměl? Takže v jiné zemi je nutné respektovat některá jejich pravidla.

Neříkalo se, že kultura národa se pozná podle záchoda? Co třeba tzv. turecké záchody? Nejsme na ně zvyklí, ale co zbývá jiného?

Oblékání, pokud někdo svým oděvem neprovokuje, neuráží, obléká se vhodně pro daný účel, neřeším.

Další odpovědi
Drap

Pokud tím neomezuje ostatní, nesnaží se jim namluvit že žijí a dělají věci špatně, sám se živí a stará o sebe, ostatní na něj nedoplácejí, tak ho lze brát třeba jako podivína, vymykajícího se běžným standardům , ale v podstatě nikomu nevadí.
Znám dva Mikuláše a ti se oblékají jako všichni okolo.Kromě toho několik lidí, kteří nemají třeba televizi, jednoho co nepoužívá elektřinu a podobně. Tito lidé nikomu nevadí.

Mc Merkurion

… já se chovám tak, abych se za své chování a činy nemusel stydět …

Dochy

Jsou kulturní rozdíly tolerovatelné a netolerovatelné. Pokud v naší kultuře bude chodit někdo s biskupskou berlou, ať si klidně chodí. Pokud si někdo bude myslet že když se chce oženit, čapne nejbližší ženskou za pačesy a odtáhne si ji do jeskyně jak je zvyklý z domova, bude to problém.

Gestas

Si zkus slavit Al Adhá podle saúdských zvyků a budeš mít oplétačka pro týrání zvířat.

EKSOT123

Nejezdíš kromě toho na takovém starém kole, co přední kolo je veliké a zadní malé? Byl jsem jednou v Počaplech a tam slyšel povídání o tomto sportu.
U nás jsou takovým příkladem Romové nebo Větnamci, posoudit může každý sám. V Německu a Rajchu Turci, a taková Francie, Anglie, USA,.. ve světě se o tomto tématu hodně píše a myslím to kolegové dobře vystihli. Třeba Turci si někteří dají i Alkohol, ale drží pospolu, málokdy půjdou do hospody s Němci, nebo taky naopak. Ale dělal se mnou v Rajchu borec, jeho děda byl Turek, takže už 2 generace vzdáleno. Na dovolenou jezdí do Turecka, ale jinak je z něj tak 80% Rakušák.
Ano jako vesničan jsem byl v Praze, ale to by bylo na dlouhé povídání,…

ivzez

Podle mne záleží na tom, jak moc se ty kultury liší.

Zatímco kultura viktoriánské Anglie a Rakouska nám je blízká,
mohlo by to v případě jiných kultur být jinak.

PS:
Nevím o tom, že by ve viktoriánské Anglii nebo v Rakousku
bylo obvyklé poskytovat dětem „psychologické poradenství“
bez příslušné kvalifikace.