hapiky

Je veličina nekonečno jen chybný výsledek či důkaz chybného výpočtu?

Ani vesmír nemůže být nekonečný!
Oprava: špatný – chybný

Nejlepší odpověď
Kepler

Nekonečno není nic špatného, je to jen abstraktní pojem, se kterým se operuje i v matematice. Jestli je vesmír nekonečný nebo ne, to jsou jen nedostatečně podložené hypotézy, závislé na tom, co si definujeme jako vesmír. Viditelný vesmír, hypotetický nekonečný prostor?

Další odpovědi
Usoman

Nekonečno je množina de facto. Takže o chybný výsledek se nejedná.

Mp2

Je to něco, co se neustále zvětšuje…

Vesmír je nekonečný, dokud nedokážeš, že je.
Stejně jako človék, kterému nedokážeš vinu je nevinný.. :)

Vesmírem stále letí světlo. Leti furt, miliardy let a nezastaví se.. V podstatě let i donekonečna..
A než doletí na konec námi známého vesmíru, tak tu nikdo z nás nebude.. A ono stále poletí dál..

Představ si, ty hvézdy jsou velké jako naše slunce, i vétší… Jsou tak daleko, že vidíme jen tečky. ( :D )
A ta tma mezi nimi je prázdný prostor, o který se světlo neodráží..
Vlastně ty hvězdy, které jsou ješté dál, my ani nevidíme, sotva teleskopem…
A to mezi nimi je pořád jen prázdno,..

Já jako malý přemýšlel o takových věcech furt..
Řikal jsem si, co asteroidy.. Kde se berou, odkud letí, jak dlouho, :) třeba letí miliony let :) rád bych mél doma nejaky kus meteoritu :)
Prostě něco uplne cizího, co tady nikdy nebylo. Néco, co sem letí miliony let a je z uplne jiného materialu… :)

A teď si ven, co když nékde je planeta , kde je taky atmosféra, kde se dá žít.. :D třeba tam zijou nejácí dinosauři :)

Dochy

Veličina není nekonečno.¨
Usoman: Nekonečno není ani množina (standardně). Množina může obsahovat nekonečno.

hapiky

Kepler: Špatně jsem myslel spíše chybně.

hapiky

Mp2: Když se něco stále zvětšuje, není to nekonečné.
Vesmír může být jen jediný kvark nebo atom.